Noslēgušies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki

0 komentāri

Tiek lēsts, ka pēcpusdienā Aglonā pulcējušies pat 135 tūkstoši cilvēku. Atšķirībā no citiem gadiem, apmeklētājiem bija jāievēro piesardzības pasākumi, reģionā konstatētā Āfrikas cūku mēra dēļ. Taču kopējo ticīgo noskaņojumu tas neaizēnoja, jo daudziem šis ir ik gadu gaidīts svētceļojums. 

Kam ar kājām, kam ar auto, taču šī nedēļa daudziem ticīgajiem beidzot ļāva sasniegt ilgi gaidīto galamērķi – Aglonu. Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki ik gadu uzņem tūkstošiem cilvēku.

Franciskāņu priesteris, kur ceļu arī mērojis kājām atzīst, iedzīvotāju skaita izmaiņas valstī dara savu, taču svētceļnieku gars ir tikpat stiprs, kā pirmajos gados.

Aizvadītās divas dienas uzskatāmas apr svētku kulmināciju. Jau tā tā vizuāli krāšņo nakts krustaceļu, papildināja tā vadītāja Rēzeknes Aglonas diecēzes bīskaps Jāņa Buļa, lūgšana, kurā tas aizlūdza par mieru Ukrainā, paužot nožēlu par Krievijas masu mediju izplatīto propagandu, ka valstī pie varas ir fašisti, kas atbildīgi par pasažieru lidmašīnas notriekšanu.

Atšķirībā no citiem gadiem, apmklētājiem bija jāievēro piesardzības pasākumi, reģionā konstatētā Āfrikas cūku mēra dēļ. Iegādātā pārtika jaizlieto turpat uz vietas, kā jāievēro piesardzības pasākumi.

Pēc organizatoru aplēsēm šodien vien, no visas Latvijas šeit bija ieradušies vismaz 135 tūktoši cilvēku. Viņu vidū arī valsts augstākās amatpersonas. Klātesošais zemkopības ministrs, par laicīgām lietām, piemēram vai tāda mēroga pasākums infekcijas skartajā teritorijā nebija pelnījis, lielākus ieguldījumus, runāt gatavs nebija.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas