Noskaidrots iemesls, kāpēc plīsa ūdens cauruļvads Berģos

0 komentāri

Kļuvuši zināmi Rīgas maģistrālā ūdensvada avārijas iemesli. Bojātā ūdensvada dēļ iebraukšana Rīgā pa Vidzemes šoseju pie Berģiem ir slēgta un autovadītājiem jāmeklē citi maršruti, lai iebrauktu galvaspilsētā. 

Avārija izrādījusies ļoti nopietna – plīsis 80 centimetru diametra ūdensvads, pa kuru pilsētai tiek piegādāts dzeramais ūdens no Baltezera sūkņu stacijas. Plīsušais ūdensvads ir aptuveni 100 gadus vecs, tomēr tas neesot bijis avārijas iemesls. Tas plīsis tādēļ, ka izskalota grunts un ūdensvads sācis sēsties, līdz pārlūzis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Artūrs Mucenieks, uzņēmuma Rīgas ūdens pārstāvis

Lūzuma vieta atrodas virs caurtekas, viena no versijām, kāpēc notika ūdensvada plīsums, ir tas, ka caurteka ir bojāta. Caurteka gadu garumā bija skalojusi grunti zem ūdensvada un, sēžoties ūdensvadam, radās šī problēma, kas noveda pie avārijas.

Čuguna ūdensvada caurules šajā vietā esot izbūvētas 1912. gadā, un tās kalpo kopš centralizētās Rīgas ūdensapgādes izveides.

Visas brauktuves slēgšana ir ārkārtas situācija, skaidro Rīgas domes Satiksmes departamentā, tomēr autovadītājiem shēmas, kā apbraukt avārijas vietu, netiek dotas. Vairums izvēlas apvedceļu uz Salaspili. Ja vakar avārijas dēļ veidojās milzīgi sastrēgumi, tad šodien situācija ir normalizējusies.

Rīgas ūdens prognozē, ka brauktuve pie Berģiem, iebraucot Rīgā, satiksmei būs ierobežota vēl vairākas dienas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas