Normatīvie akti Mežaparka estrādei neparedz evakuācijas plānus, ziņo VUGD

0 komentāri

Pirms XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem ugunsdzēsēji pārbaudīja Mežaparka estrādi, un ugunsdrošības prasību pārkāpumi konstatēti nebija. Ugunsdzēsēji norāda, ka normatīvie akti estrādei neprasa izstrādāt cilvēku evakuācijas plānus.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses sekretāre Viktorija Gribuste  pastāstīja, ka estrāde ir kultūrvēsturiska būve, kura kopā ar pieguļošo teritoriju un tajā izvietotajām ēkām ir iekļauta VUGD ugunsdrošības pārbaužu plānā.

Objekta plānotā ugunsdrošības pārbaude tika veikta 2013.gada 31.maijā. Pēdējā neplānotā pārbaude tika veikta šogad jūlija sākumā saistībā ar XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Pārbaudes rezultātā ugunsdrošības prasību pārkāpumi konstatēti nebija. Ņemot vērā, ka Mežaparka Lielā estrāde ir atklāts brīvdabas objekts, normatīvie akti tai neprasa izstrādāt cilvēku evakuācijas plānus, līdzīgi kā tas ir pagalmiem un ielām.

Pirms svētkiem VUGD amatpersonas pārbaudīja ugunsdzēsības ūdens ņemšanas vietas, pagaidu tirdzniecības vietu izvietojumu, piebraukšanas ceļus ugunsdzēsības un glābšanas tehnikai.

Visa pasākuma un arī mēģinājumu laikā Mežaparka estrādē atradās ugunsdzēsēji ar speciālo transportlīdzekli un ugunsdrošības inspektori, kuri kontrolēja ugunsdzēsības aparātu esamību, atklātas liesmas lietošanu, pirotehnikas lietošanu, kā arī smēķēšanu neatļautās vietās.

Izvērtējot iespējamos skatuves riskus no ugunsdrošības viedokļa, VUGD norāda, ka skatuve ir veidota no degtnespējīgiem materiāliem, līdz ar to aizdegšanās risks uz skatuves ir minimāls.

Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par ugunsdrošību masu pasākumā atbild tā organizētājs vai viņa pilnvarota persona, piebilda Gribuste.

Kā ziņots, aizvadīto XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncertā Mežaparka estrādē uz skatuves bija divreiz vairāk bērnu, nekā rekomendēts būvinženieru drošības atzinumā, vēsta žurnāls “Ir”. Kā stāstījis “Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis, izstrādātais drošības atzinums paredzēja, ka estrādes tribīnes var uzņemt 6000 cilvēku, bet šo rekomendāciju organizatori pārkāpuši uz pusi.

Vaikulis  sacīja, ka sabiedrība kā estrādes apsaimniekotāja veica tās ietilpības pārbaudi un attiecīgo atzinumu vasaras sākumā nosūtīja gan Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, gan arī astoto Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētku organizatoriem, kā arī VUGD. Tālākās darbības bijušas organizatoru ziņā, skaidroja Vaikulis.

Tikmēr svētku organizācijas izvērtēšanas komisija vērtēs arī iespējamos pārkāpumus, pārpildot Mežaparka estrādi.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas