No nākamā mācību gada slēgs 10, bet reorganizēs deviņas skolas

0 komentāri

Jaunajā mācību gadā durvis skolēniem vairs neatvērs 19 skolas. Tās paredzēts slēgt vai reorganizēt. Izglītības ministrijā arī tapis jauns standarts – cik skolēniem jābūt klasē vidusskolā, lai mācību iestāde varētu pastāvēt. Skolas, kuras izdzīvos, varēs pretendēt uz Eiropas naudu modernu mācību līdzekļu un klašu aprīkojuma iegādei.

Izglītības ministrija ir saskaņojusi deviņu skolu slēgšanu un 10 mācību iestāžu reorganizāciju. Galvenais iemesls ir aizvien sarūkošais skolas vecuma bērnu skaits gan pilsētās, gan laukos. Piemēram, Cēsīs apvienos 2. vidusskolu ar pamatskolu, izveidojot Cēsu pilsētas vidusskolu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izglītības ministrijā neslēpj, ka skolu tīkla optimizācija iespējama arī turpmākos gadus, taču par to jālemj pašvaldībās. Ministrijas iecere paredz, ka līdz 6. klasei bērnam ir jāmācās iespējami tuvāk mājām. Bet vidusskolu būs ieteicams uzturēt tikai tad, ja lauku rajonos  10. klasē mācīsies vismaz 12 bērni, bet pilsētās – ne mazāk par 22 skolēniem 10. klasē.

Līdz 2020. gadam Latvijas skolu modernizācijā paredzēts ieguldīt Eiropas fondu naudu. Nauda būs paredzēta modernu mācību līdzekļu un klašu aprīkojuma iegādei.

Tikmēr darba devēju konfederācija pieprasa skolu tīkla saprātīgu konsolidāciju. Svarīgi, lai ar moderniem mācību līdzekļiem aprīkotās skolas nebūtu tikai Rīgā, Pierīgā un lielajās pilsētās.

Atgādinām, ka līdz šim vērienīgākā skolu slēgšana un apvienošana piedzīvota 2009. gadā. Pirms sešiem gadiem kopumā valstī reorganizēja 84 mācību iestādes.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas