No nākamā gada internetā publicēs alimentu nemaksātāju vārdus

2 komentāri

Alimentu nemaksātājus publiski kauninās. Nākamgad  bērnu uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdi tiks publicēti internetā. Tā tiek cerēts aizsargāt bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu

Daudzi vecāki pēc laulības šķiršanas par saviem bērniem aizmirst un izvairās no alimentu maksāšanas. Latvijā pašlaik reģistrēti 28 720 uzturlīdzekļu nemaksātāji, kuru kopējais nedzēstā parāda apjoms ir vairāk kā 123 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nemaksātāju vietā bērniem uzturlīdzekļus nodrošina valsts, vēlāk cenšoties šo summu no parādniekiem atgūt. Taču ar atgūt līdzšim izdevies tiki nepilnus divu ar pusi miljonus. Lai to sekmētu no nākamā gada uzturlīdzekļu parādnieka dati tiks publiskoti parādnieku mājaslapā.

”Mēs esam saskārušies ar tādām situācijām, ka parādnieki ņem līzingā automašīnas, hipotekāros kredītus, bet tai pat laikā nepilda tiesas spriedumus par uzturlīdzekļu nodrošināšanu – radās jautājums kā vēl varētu atklāt parādniekus lai motivētu viņus nodrošināt bērniem uzturlīdzekļus labprātīgi un valstij nevajadzētu iejaukties,” norāda Uzturlīdzekļu garantijas fonda direktors Edgars Līcītis.

Līdzšinējā prakse ar tiesu izpildītāju iesaistīšanu ne vienmēr dod rezultātu. Daudzi parādnieki neuzrāda iegūtos līdzekļus un līdz ar to, pat tiesas ceļā nav iespējams piespiest viņus rūpēties par saviem bērniem.

Uzturlīdzekļu nemaksātāju publiskošanas pieredze aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur šāda prakse veiksmīgi darbojas. Tieslietu ministrija cer, ka alimentu nemaksātāju reģistrēšana arī Latvijā būs apkaunojoša un liks nemaksātājiem mainīt attieksmi.

Likums sāks darboties 1 janvārī, bet nemaksātāju saraksts būs pieejams no jūlija. Internetā tiks publicēts nemaksātāja vārds uzvārds un daļa no personas koda.

Alimentu nemaksātāju vārdus publicēs, ja to pieprasīs ģimene, bet nepublicēs ja pret to iebildīs Bāriņtiesa vai izglītības iestāde.

Statistika liecina, ka 70% parādnieku ir vecumā līdz 45 gadiem – pusei no viņiem parāda apjoms ir līdz 5000 eiro. Katrs ceturtais parādnieks ir ekonomiski aktīvs rīdzinieks.

2 komentāri

TOP komentāri

 • pīle
  0

  pīle

  publicēt sarakstu,bet bez personu kodiem !

  10.12.2014 23:31

 • Skrobīts
  0

  Skrobīts

  Uuuuuu, vai tad tā drīkst, kas ar personas datu aizsardzību, ai?

  10.12.2014 20:15

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas