No nākamā gada internetā publicēs alimentu nemaksātāju vārdus

6 komentāri

Alimentu nemaksātājus publiski kauninās. Nākamgad  bērnu uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdi tiks publicēti internetā. Tā tiek cerēts aizsargāt bērna tiesības un veicināt vecāku pienākuma pildīšanu

Daudzi vecāki pēc laulības šķiršanas par saviem bērniem aizmirst un izvairās no alimentu maksāšanas. Latvijā pašlaik reģistrēti 28 720 uzturlīdzekļu nemaksātāji, kuru kopējais nedzēstā parāda apjoms ir vairāk kā 123 miljoni eiro.

Nemaksātāju vietā bērniem uzturlīdzekļus nodrošina valsts, vēlāk cenšoties šo summu no parādniekiem atgūt. Taču ar atgūt līdzšim izdevies tiki nepilnus divu ar pusi miljonus. Lai to sekmētu no nākamā gada uzturlīdzekļu parādnieka dati tiks publiskoti parādnieku mājaslapā.

”Mēs esam saskārušies ar tādām situācijām, ka parādnieki ņem līzingā automašīnas, hipotekāros kredītus, bet tai pat laikā nepilda tiesas spriedumus par uzturlīdzekļu nodrošināšanu – radās jautājums kā vēl varētu atklāt parādniekus lai motivētu viņus nodrošināt bērniem uzturlīdzekļus labprātīgi un valstij nevajadzētu iejaukties,” norāda Uzturlīdzekļu garantijas fonda direktors Edgars Līcītis.

Līdzšinējā prakse ar tiesu izpildītāju iesaistīšanu ne vienmēr dod rezultātu. Daudzi parādnieki neuzrāda iegūtos līdzekļus un līdz ar to, pat tiesas ceļā nav iespējams piespiest viņus rūpēties par saviem bērniem.

Uzturlīdzekļu nemaksātāju publiskošanas pieredze aizgūta no Skandināvijas valstīm, kur šāda prakse veiksmīgi darbojas. Tieslietu ministrija cer, ka alimentu nemaksātāju reģistrēšana arī Latvijā būs apkaunojoša un liks nemaksātājiem mainīt attieksmi.

Likums sāks darboties 1 janvārī, bet nemaksātāju saraksts būs pieejams no jūlija. Internetā tiks publicēts nemaksātāja vārds uzvārds un daļa no personas koda.

Alimentu nemaksātāju vārdus publicēs, ja to pieprasīs ģimene, bet nepublicēs ja pret to iebildīs Bāriņtiesa vai izglītības iestāde.

Statistika liecina, ka 70% parādnieku ir vecumā līdz 45 gadiem – pusei no viņiem parāda apjoms ir līdz 5000 eiro. Katrs ceturtais parādnieks ir ekonomiski aktīvs rīdzinieks.

6 komentāri

TOP komentāri

 • Freeman Finance
  0

  Freeman Finance

  Aizdevumi!! Aizdevumi !! Aizdevumi!! Vai ir kāds, kas šeit, kas joprojām cīnās, lai saņemtu kredītu? Vai jums nepieciešama aizdevuma jebkāda iemesla dēļ, un jūs nezināt, kur iegūt lētu un uzticamu aizdevumu, jūsu palīdzība ir beidzot šeit, kā mēs piedāvājam lētu aizdevumu ar zemu procentu likmi tikai 2%. Ieinteresētie aizņēmēji ir sazināties ar mums pa e-pastu (Freemanloans@hotmail.com) vai mūsu mājas lapā: www.freemanfinance.webs.com un saņemt savu aizdevumu šodien.

  Paldies.
  Jamie Freeman
  E-pasts: Freemanloanfinance@gmail.com, Freemanloans@hotmail.com
  Tīmekļa vietne: www.freemanfinance.webs.com

  26.09.2016 08:20

 • Dr Indra Shani
  0

  Dr Indra Shani

  aizdevums piedāvājums

  Vai jums ir nepieciešams kredīts, vai jūs meklējat legit aizdevumu piedāvājumu, un jūs nevarat atrast vienu? Mēs vēlamies, lai jūs zināt, ka mēs esam šeit, lai dotu jums labāko no mūsu veids, lai pārliecinātos, ka jums no šīs nabadzības, sazinieties ar mums šodien celyndestine@gmail.com~~dobj mēs garantēt, kad jūs saņemtu atpakaļ pie mums jums būs smaids, kad jūs saņemsiet savu aizdevumu

  29.08.2016 21:37

 • @daviesruthfirm
  0

  @daviesruthfirm

  Vai jums nepieciešama aizdevuma? ir bankas noliedza jums aizdevumu, mēs esam šeit, lai palīdzētu jums finansiāli, viss, kas jums ir jādara tagad, ir e-pastu mums, izmantojot (daviesruthfirm@gmail.com), lai saņemtu savu tūlītēju kredītu jebkuru summu jebkurā galamērķī. Jūsu laime ir mūsu prioritāte.

  07.07.2016 22:57

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas