No 1. septembra ieviesīs izmaiņas administratīvo sodu politikā

2 komentāri

No 1. septembra tiks ieviests jauns princips administratīvo sodu politikā – tas, kurš atzīs sevi par vainīgu un sodu samaksās laikus, maksās uz pusi mazāku summu nekā piespriestais sods. Šāds princips tiks piemērots arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējiem.

Atzīstot pārkāpumu, varēs maksāt uz pusi mazāku sodu – šādu kārtību paredzēts piemērot par dažādiem administratīvi sodāmiem pārkāpumam, tostarp arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jaunie grozījumi paredz, ka lēmumu, vai autovadītāju atbrīvot no 50% soda naudas samaksas, varēs pieņemt ceļu policists. Jurists Edgars Džeriņš apšauba šā likuma piemērošanu ceļu satiksmes pārkāpējiem, jo tādējādi likumsargi mēģina strīdīgās situācijas atrisināt sev par labu.

Foto

Ceļu policija sola izstrādāt iekšējos noteikumus, kā šādos gadījumos rīkoties, taču esot maz ticams, ka autovadītāji atzīs sevi par vainīgiem tikai tāpēc, lai mazinātu soda apmēru.

Autovadītājiem, kuri būs pārliecināti par savu taisnību, būs iespēja to pierādīt un uzlikto sodu pārsūdzēt.

Grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, galīgajā lasījumā jau pieņemti Saeimā. Jaunā kārtība par daļēju atbrīvošanu no soda naudas stāsies spēkā 1. septembrī.

Video

2 komentāri

TOP komentāri

 • Seniors
  +1

  Seniors

  Loti labi , likuma grozijumi , valsts naudas izzadzejiem un , izskerdetajiem ! Uzliks sodu 40 000 apmera , samaksas 20 000 , un kartiba ! Visi , sadi likuma grozijumi , tikai , par labu - biezajiem !!!

  18.05.2016 07:31

 • marčelo
  0

  marčelo

  Tikai kad viņi sāks sodīt pašus policistus, kas tos sodus pretlikumīgi uzliek - un tauta, tik paklausīgi maksā !

  17.10.2016 23:16

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas