Nespēj vienoties, kurš uzraudzīs aviopasažieru datu izmantošanu

0 komentāri

Nespēj vienoties, kurš – tiesneši vai prokurori – uzraudzīs, lai aviopasažieru dati netiktu izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.

Līdz ar to valdība pirmdien, 2. maijā, atlika terorisma un noziedzības apkarošanai nepieciešamo Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumprojekta skatīšanu, to atliekot uz divām nedēļām.

Līdz šim nav panākta vienošanās par to, kurš uzraudzīs drošības iestāžu darbinieku darbību, izmantojot informāciju par pasažieriem – vai viņus kontrolē prokurori vai tiesneši. Minot objektīvus iemeslus kā, piemēram, lielo noslodzi, kapacitātes trūkumu, to nevēlas uzņemties ne vieni, ne otri. Taču tiek cerēts, ka šo divu nedēļu laikā tiks panākts kompromiss.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (Vienotība) norāda: “Visos – gan operatīvās darbības kontroles, gan sevišķā veidā veicamu izmeklēšanas darbību kontrole, pirmskontrole, pēckontrole pastāv. Tā ir aksioma, no kā neatsakāmies, tas nenozīmē, ka mēs neuzticamies policistiem, bet tā ir normāla prakse, kas kopumā ir arī uzstādījums no Eiropas. Esmu pārliecināts, ja nebūs šāda kontrole vai pirmskontrole nodrošināta, agrāk vai vēlāk mēs saskarsimies ar problēmām”.

Likumprojekts paredz, ka tiks izveidots aviopasažieru datu reģistrs un šī informācija tiks izmantota smagu un sevišķi smagu noziegumu, kā terorisma novēršanā un apkarošanā.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas