NEPLP sāks telekanāla Rossija 24 satura pārbaudes

0 komentāri
NEPLP sāks telekanāla Rossija 24 satura pārbaudes
FOTO: Flickr

Apstiprinoties informācijai, ka Rossija 24 izplatīšanas tiesību turētājs Latvijā – uzņēmums Baltic Media Union – mudina kabeļoperatorus iekļaut savos TV programmu piedāvājumos kanālu Rossija 24, Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) informēs visus kabeļoperatorus par riskiem, kas no tā izriet Latvijā.

NEPLP arī plāno tuvākajā laikā sākt Rossija 24 satura pārbaudes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

NEPLP pārstāvji informē, ka ņemot vērā, ka programma Rossija 24 atrodas Krievijas jurisdikcijā, saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā (EPLL) noteikto par tādu retranslējamo programmu satura atbilstību EPLL prasībām atbild Latvijas jurisdikcijā esošs elektronisko sakaru komersants, kas saņēmis attiecīgās programmas retranslācijas atļauju. Proti, retranslācijas atļaujas piešķiršanas gadījumā par programmas Rossija 24 retranslētā satura atbilstību likumam būs atbildīgs attiecīgais kabeļoperators.

NEPLP nosūtījusi vēstuli Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijai (LEKA) par Rossija 24 iekļaušanu retranslējamo programmu sarakstā, kurā padome pateicas LEKA par pievērsto uzmanību televīzijas programmu komplektēšanai, aktualizējot jautājumu par tādām televīzijas programmām, uz kuru sākotnējo izplatīšanu neattiecas Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas konvencijas par pārrobežu televīziju dalībvalstu jurisdikcija.

Savukārt LEKA valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls norādīja, ka NEPLP vēstule pagaidām vēl nav saņemta, tāpēc to nevar komentēt. Par programmu Rossija 24 Muuls norādīja, ka uz šo programmu kabeļtelevīzijas operatori ir spiesti “parakstīties”, jo citādi nav iespējams iegūt tiesības uz vairākām populārām un skatītāju pieprasītām programmām. Daļa operatoru paraksta līgumu uz šo programmu, bet faktiski to neraida, kamēr citi operatori retranslē Rossija 24 pilnā apjomā, skaidroja Muuls.

Viņš norādīja, ka ir izveidojusies absurda situācija: ja operatoram ir līgums par programmu, tad NEPLP to iekļauj retranslējamo programmu sarakstā, bet tā kā programmas saturs neatbilst Eiropas audiovizuālo darbu kritērijiem, NEPLP uzreiz arī var sodīt šo operatoru. “Lai novērstu šādu absurdu, nepieciešami steidzami grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā,” atzīmēja Muuls.

NEPLP plāno tuvākajā laikā sākt trešajās valstīs reģistrētu un Latvijā retranslētu TV programmu, to vidū Rossija 24, satura pārbaudes.

Vienlaikus NEPLP aicina Saeimu pēc iespējas ātrāk veikt EPLL grozījumus attiecībā uz televīzijas programmu komplektāciju, kurus NEPLP iesniedza 2013.gada septembrī. Šādi grozījumi tika atbalstīti Saeimā pirmajā lasījumā pērnā gada novembrī.

TV programmas Rossija 24 īpašnieks ir Krievijas valsts TV un radio kompānija. “Rossija 24” kanāla retranslēšana propagandas dēļ jau aizliegta vairākās valstīs.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas