Nepalaid garām Putnu dienas Zooloģiskajā dārzā!

0 komentāri

Šajā nedēļas nogalē Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiek tradicionālās Putnu dienas, kuru laikā tiek izgatavoti simtiem putnu būrīšu.

Pieredzējušu speciālistu pavadībā ikvienam zoodārza apmeklētājam ir iespēja pašrocīgi uzmeistarot būrīti, kas kļūs par mājvietu strazdiem, zīlītēm un citiem putniem visā Latvijā. Piedalīšanās Putnu dienās par tradīciju ir kļuvusi arī Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un šis gads nebija izņēmums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raimonds Vējonis:

Uz putnu dienām es esmu bijis katru gadu. Vienu gadu izlaidu, jo bija ļoti draņķīgs laiks, bet tas ir kļuvis jau, zināmā mērā, kā viens no pasākumiem, kurā es vienmēr pavasarī esmu. Kāpēc gatavot būrīšus, te iemesli var būt dažādi, jo patiesībā mums ir jāsaglabā koki, kuros ir dobumi, lai putniem būtu dabīgā dzīvesvieta. Bet pilsētā bieži vien nav tas iespējams, tāpēc pilsētās, ciematu centros vajag šos būrus. Un šāda kopā būšana, kur ir ļoti daudz, kā mēs redzam, bērnu, tas vienkārši vēlreiz pievērš uzmanību tieši dabas aizsardzības jautājumiem.

Zoodārza darbinieki norāda, ka šoreiz būri tiek meistaroti arī pašu rūpību, ievērojot instrukcijas un pieļaujot maz kļūdu. Kopš pagājušā gada būri tiek gatavoti arī meža susuriem. Naktī aktīvie grauzēji ir reti sastopami, tāpēc iekļauti Latvijas īpaši aizsargājamo sugu sarakstā.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas