Nenokavē! Šomēnes debesīs gaidāma bagātīga meteoru plūsma

0 komentāri

Novembris ir bagāts ar dažādām meteoru plūsmām, kuru laikā debesīs iespējams novērot zvaigžņu lietu. Mēneša sākumā – no 5. līdz 12. novembrim – gaidāma Taurīdu plūsma. Tiek uzskatīts, ka šī plūsma ir Enkes komētas atstātie putekļi.

Lai arī netiek prognozēti vairāk kā desmit meteori stundas laikā, dažreiz šīs plūsmas laikā izdodas novērot ļoti krāšņas ugunsbumbas, vēsta Starspace.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt naktī no 9. uz 10. novembri gaidāma Cefeīdu plūsma. Šī ir salīdzinoši jauna plūsma, kuru atklāja tikai 1969. gadā. Prognozēti ne vairāk kā 20 meteori stundas laikā. Meteorus var sākt gaidīt jau pēc saulrieta.

Pegazīdu plūsmas meteori, kas ir Banpleina komētas atliekas, kas pēdējo reizi redzēta 1819. gadā, būs vērojami naktī no 12. uz 13. novembri. Šo meteoru plūsmu ieteicams sākt vērot no plkst. 22.00. Labā gadā varot novērot kādu duci “krītošo zvaigžņu”.

Savukārt naktī no 14. uz 15. novembri gaidāma vāja Andromedīdu plūsma. Šīs “krītošās zvaigznes” ir Biela komētas atliekas, kas 1845. gadā sadalījās divās daļās. Šā notikuma rezultātā 1885. gadā Andromedīdas bija īpaši krāšņas – aptuveni 13 000 meteoru stundas laikā. Lai arī mūsdienās no šī krāšņuma nekas nav saglabājies, daži no eksemplāriem ir tik lieli, ka nonāk līdz zemei un kļūst par meteorītiem (īstiem). Radiants atrodas netālu no Andromedas galaktikas. Novērojumiem vislabākais laiks ir no plkst. 22.00 līdz plkst. 1-2 naktī. Šī plūsma ir slavena ar skaistiem un iespaidīgiem meteoriem.

17. un 18. novembrī gaidāma Leonīdu plūsmas maksimums. Šī plūsma ir Tatla komētas atstātās atlūzas. Šogad Mēness netraucēs, jo norietēs krietni pirms pusnakts.

Novērojumus varēs uzsākt pirms pusnakts. Plūsmas intensitātes prognozes variē – daži avoti sola nieka 15 meteorus stundas laikā, citi ir optimistiskāki un liek cerēt uz vairākiem desmitiem “krītošo zvaigžņu”. Atliek tikai cerēt uz skaidrām debesīm. Lieliska iespēja iesākt svinēt Latvijas dzimšanas dienu ar Visuma sagādāto uguņošanu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas