Nelegālie imigranti, lai nokļūtu Rietumos, izmanto Latgali

0 komentāri

Parīzes terorakti daudzviet rosinājuši bažas par nekontrolēto Sīrijas un citu valstu migrantu plūsmu. Liels migrantu pieplūdums šobrīd vērojams Daugavpilī.

Sasans ilgu laiku uzturējies Maskavā. Dzīvoja un strādāja tirgū pie metro stacijas Ļublino. Nācies tirgoties ar drēbēm un krāt naudu, lai pārceltos uz Poliju, kur ir viena no lielākām vjetnamiešu diasporām Eiropā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sasanu un vēl septiņus cilvēkus aizturēja Latvijas Robežsardze. Tagad viņi uzturas Daugavpils aizturēto ārzemnieku centrā.

Sasans, vjetnamietis

Esmu šo pakalpojumu pasūtījis par vienu tūkstoti dolāru. Un tad, kad es tiktu uz Poliju, vēl vajadzētu samaksāt 8 tūkstošus dolāru.

Tātad vienvirziena biļete nelegāliem migrantiem no Maskavas uz Eiropu pāri robežai maksā 9 000 dolāru.

Robežu nelegāļi šķērso kājām, lai tiktu uz Latviju vjetnamiešiem nācies iet piecas dienas, bet tagad viņš tiks deportēts atpakaļ uz dzimteni. Tas pats notiks arī ar pakistānieti Bilāru, kuru robežsargi arī atraduši uz robežas.

Bilārs, pakistānietis

Esmu glābis savu dzīvību, un tieši tāpēc mēģināju nelegāli šķērsot robežu un tikt uz Eiropu, bet mani noķēra uz robežas.

Par nelegālo transfēru pāri robežai Bilārs samaksāja 12 tūkstošus ASV dolāru. Bēgļi naudu visbiežāk iegūst,vai nu aizņemoties no radiniekiem, vai arī pārdodot savu īpašumu. Neviens no viņiem arī nevar pateikt droši, kam tieši šo naudu maksā.

Daugavpils aizturēto ārzemnieku centra vadītājs Dainis Laksa stāsta, ka bēgļi nemaz neesot tie nabadzīgie cilvēki. Robežsargi, pārmeklējot aizturētos bēgļus, esot atraduši pat 40 tūkstošus dolāru, kas bija paslēpti kāda mazuļa apģērbā.

Daugavpils aizturēto ārzemnieku centrā šobrīd atrodas apmēram 40 cilvēku. Lielāka daļa ir no Vjetnamas. Gadās arī no Krievijas un Pakistānas. Vairākumam ir problēmas ar dokumentiem, un pašlaik tiek risināts jautājums par viņu deportēšanu.

Uz šo centru kopš tā atklāšanas 2011. gadā atved vairāk nekā 500 nelegālos robežšķērsotājus. Šovasar tas bija pārpildīts – migranti gulējuši uz matračiem un speciāli īrētājās telpās.

Informāciju par katru aizturēto ārzemnieku skrupulozi pārbauda. Piemēram, par vjetnamiešiem, kas atbraukuši bez identifikācijas dokumentiem, informāciju pieprasa tuvākajā Vjetnamas vēstniecībā, kas atrodas Stokholmā.

Šīs pārbaudes bieži vien ir ļoti laikietilpīgas, bet nelegāļiem nu gan nav par ko sūdzēties – istabiņās eiroremonts, trīs reizes dienā baro. Arī ir saplānots pastaigu laiks – 2 stundas dienā.

Šeit gan vjetnamietis Sasans piebilst, ka laiks pie mums esot ļoti auksts, un viņš pastaigu vietā labāk skatās televīziju un izmanto bezvada interneta iespējas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas