Rīgas namu pārvaldnieka amatpersona četras reizes sodīta, tostarp par slepkavību

6 komentāri

Kā Nekā personīga iepriekš stāstījis, Rīgas pašvaldības uzņēmumā Rīgas namu pārvaldnieks vienu no lielākajiem iecirkņiem uzticēts vadīt deputātes Svetlanas Savickas dzīvesbiedram Vladimiram Telešam, kaut arī viņam nav piemērotas izglītības un viņš maldinoši parakstās kā būvinženieris.

Pēc sižeta uzņēmuma akcionārs mērs Nils Ušakovs aizstāvēja savas partijas biedres dzīvesbiedru. Arī uzņēmums noraidīja iespējamās bažas, ka Teleša neprofesionalitāte varētu radīt drošības riskus iedzīvotājiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr Nekā Personīga žurnālisti uzzinājuši informāciju, kas ne pie kādiem apstākļiem nebūtu ļāvis Telešam nonākt vadošā postenī, ja vien viņš nebūtu pietuvināts varas partijas Rīgas domē. Telešs ir bijis četras reizes sodīts, tajā skaitā par slepkavību un ilgus gadus pavadījis cietumā. Arī laikā, kad viņam uzticēja darbu ar Rīgas iedzīvotājiem, Telešam nesen bija nolasīts spriedums par zādzību. Uzzinot, ka TV3 gatavojas publiskot šo informāciju, Telešs ceturtdien iesniedza atlūgumu.

Vladimiram Telešam ir vakarskolas izglītība, tomēr karjera pašvaldības uzņēmumā bijusi strauja. Vēl pirms pusotra gada viņš bija vadītāja vietnieks ”Kurzemes” iecirknī, bet nu jau pusgadu iecelts par vadītāja pienākumu izpildītāju. Telešs ir Saskaņas domes deputātes Svetlanas Savickas dzīvesbiedrs. Savicka nav vienkārša ierindas deputāte. Viņa bijusi Nila Ušakova palīdze laikā, kad viņš bija Saeimas deputāts. Savicka vada biedrību 9.maijs un viņai ”Saskaņa” uztic jauno politiķu meklēšanu un audzināšanu.

Telešam iecirkņa vadību uzticēja pagājušā gada 1.septembrī. Tobrīd bija stājies spēkā Bauskas rajona tiesas spriedums, ar kuru Telešu sodīja par svešas mantas slepenu nolaupīšanu. Telešs ar līdzzinātāju bija izlēmuši iedzīvoties, sagriežot un metāllūžņos nododot kūdras uzņēmumam piederošas sliedes Bauskas novada Dāviņu pagastā.

Ar speciālu tehniku viņi sagrieza un no meža izveda sliedes 90 metrus garumā. Tiesā ”Misas kūdras” pārstāvis liecinājis, ka tikai laimīgas sakritības dēļ zagto sliežu dēļ neviens nav cietis, jo tās vasarā aktīvi izmanto kūdras izvešanai, un sliedes nozagtas mežā ceļa līkumā, nepārredzamā vietā. Sliežu zagļus pamanīja mežzinis un izsauca policiju.Pieķerti nozieguma vietā ar pierādījumiem, Telešs ar draugu zādzībā atzinās tikai daļēji. Viņi sliedes uzgājuši nejauši un kāds garāmgājējs teicis, ka sliedes demontējot.

Tiesa tam nenoticēja. Atzina Telešu par vainīgu zādzībā ar iepriekšēju nodomu, lika atmaksāt 4 tūkstošus lielos zaudējumus un sodīja Telešu ar piespiedu darbiem uz 280 stundām. Tās viņš atstrādāja sakopjot teritorijas divās Rīgas domes struktūrās – Kapsētu pārvaldē un Rīgas mežos. Telešu atbrīvoja no puses piespiedu darbiem priekšzīmīgas uzvedības dēļ
Šī nav pirmā reize, kad Telešu notiesā par krimināliem noziegumiem. Pirmo reizi Telešam piesprieda nosacītu sodu par zādzību. Tam sekoja slepkavība, ko viņš pastrādāja grupā, iepriekš vienojoties. Cietumā Telešs pavadīja 10 gadus. Trešā sodāmība Telešam ir par cilvēka sakropļošanu, vadot automašīnu. Rīgas mērs apgalvo, ka par šo drūmo Teleša pagātni viņš nav zinājis.
Rīgas namu pārvaldniekā saka, ka darba devējam nav pienākums vākt ziņas par potenciālo darbinieku. Un ziņas no sodu reģistra viņi iegūt nevarot.

Arī Telešs neatklāja, vai ir informējis darba devēju par savām sodāmībām. Un aicināja mūs ziņas par savu pagātni saņemt uzņēmumā.

Gan iekšlietu, gan tieslietu ministrs negatīvi vērtē, ka pašvaldībā ar iedzīvotājiem var strādāt cilvēki, kuri vairākkārt sodīti, arī par sevišķi smagiem noziegumiem. Un ir gatavi likumā paplašināt to kategoriju loku, par kurām ir iegūstamas ziņas no sodu reģistra.

Ja arī likums nenosaka šķēršļus ieņemt šo amatu, tas kļūst par darba devēja jautājumu. Jāgroza likums, lai attiecīgi paplašinātu tās kategorijas, par kurām var tikt pieprasītas ziņas.

Vai Telešam draudzība ar Rīgas domes deputāti palīdzēs arī turpmāk ieņemt amatus Rīgas pašvaldības uzņēmumā, pēc mēra domām atkarīgs no tā, ko tieši pārkāpa Telešs, neziņojot par savu sodāmību.

Pašvaldības uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks ir lielākais apsaimniekotājs galvaspilsētā, tam ir saimnieciskas funkcijas un tāpēc arī darbinieku atlasē primārai vajadzētu būt profesionalitātei. Taču tā nav. Arī iepriekš par iecirkņa vadītājiem bieži izvēlēti Saskaņai lojāli cilvēki. Tas nozīmē, ka šeit var iekārtot bez darba palikušos partijas biedrus un viņu radiniekus. Tāpat Rīgas namu pārvaldnieka iecirkņa vadītāji var uzdot saviem darbiniekiem par pienākumu piedalīties ar Saskaņu saistītās politiskās masu akcijās.

Skaties video!

6 komentāri

TOP komentāri

 • Andris Asaris
  +4

  Andris Asaris

  Ušakova kadru politika ļoti veiksmīgi kopē Putina kadru politiku, kurš ap sevi pulcē radus, idiotus, korumpantus un noziedzniekus jo uz viņu fona, tu izliecies gudrāks un galvenais, tādus vieglāk šantažēt un kontrolēt no vadības puses!

  27.03.2016 19:50

 • Teleš & Яkrins -
  +2

  Teleš & Яkrins -

  dva sapoga para!

  27.03.2017 06:28

 • Inga Labā
  +2

  Inga Labā

  Cik lielai jābūt pārliecībai par visatļautību, ja jau pēc pirmā "Nekā personīga" vizītes, cilvēks mierīgi turpina strādāt, zinot, ka var parakties dziļāk... Nilu žēl, viņu aplenc tādi Savickveidīgie un Petrovveidīgie, kas noliek SC zemāk par zemi, radot šādas situācijas. Krievvalodīgajiem ir ļoti vieds teiciens - Iz grjazi v knjazi. A prāta ta nav un intelekta un inteliģences..... Žēl.... Saskaņa zaudēs, jo RNP vada rīkļurāvēji, mantrauši un meļi. Nil, saņemieties!

  29.03.2016 16:51

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas