Rīgas lidosta nevēršas pret darbiniekiem, kuri apzaguši pasažieru somas

0 komentāri
Rīgas lidosta nevēršas pret darbiniekiem, kuri apzaguši pasažieru somas
Foto: LETA

Pirms pāris nedēļām Nekā personīga ziņoja, ka kādam Īrijas latvietim bija izdevies nofilmēt aizdomīgu lidostas Rīga krāvēju sarunu Rynair lidmašīnas bagāžas nodalījumā. Saruna liecināja, ka divi lidostas darbinieki drudžaini pārmeklē pasažieru bagāžu cerībā atrast makus.

Jau svētdienas vakarā pēc sižeta abi šīs sarunas dalībnieki esot saslimuši. Ar vienu no viņiem lidosta vienojusies par atlaišanu. Otrs turpina slimot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lidostai arī esot radušās problēmas ar darbinieku arodbiedrību. Bagāžas krāvēji esot uzmetuši lūpu, ka viņus visus uzskata par zagļiem.

Tomēr Rīgas lidosta bija spiesta padarīt stingrākus darbinieku iekšējās kārtības noteikumus, jo riskēja zaudēt klientu virszemes apkalpošanā, kompāniju Ryanair.

Lidostas vadītājs Andris Liepiņš šonedēļ priekšniecībai atskaitījās par jaunajiem pretzagšanas pasākumiem.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš
Saistībā ar šo ziņu par iespējamiem pārkāpumiem Rīgas lidostā saistībā ar bagāžas iespējamām zādzībām no bagāžas ir izmainīti gaisa kuģu apkalpošanas nodaļas iekšējie darba kārtības noteikumi. Tas nozīmē, ka šie cilvēki, kas bagāžas komplektācijā strādāja, viņi šai bagāžās komplektācijas zonā nevar ienest vairāk kā noteikta apjoma naudas. Nevar ienest vērtslietas, vairāk kā mobilo sakaru ierīci, tāpat arī ne vairāk kā vienu paciņu cigaretes.

Tomēr policijā lidosta vērsusies neesot, trūkstot pierādījumu, ka darbinieki zaguši. Galvenais esot novērst iespējas turpmāk apzagt pasažierus.

Īrijas latvietis Edgars Kviotkovskis: Te, Īrijā, ir tāda domubiedru grupa Draugiem – latvieši Īrijā. Es ieliku jautājumu, vai kādam kaut kas nav pazudis un tur cilvēki sarakstījuši, ka viss kaut kas ir pazudis. Sākot no dārglietām, zelta dārglietas, cigarešu bloki, ir pazuduši arī pilni čemodāni ar cigaretēm – 40, 50 bloki. Ar visu čemodānu pazuda. Tad nauda no maka pazudusi vienai sievietei.
Nekā personīga: Tas viss ir bijis kaut kādā pēdējā laikā.
Edgars Kviotkovskis: Nē. Tas viss notiek jau gadiem. Te viens cilvēks uzrakstījis 5, 6 gadus atpakaļ.

Pirms četriem gadiem lidostas drošības dienesta vadītājam Raimondam Lazdiņam izdevās panākt īpašas pasažieru nodevas ieviešanu, lai lidosta varētu finansēt vairāk nekā 400 drošības dienesta darbinieku algošanu, jaunu drošības instalācijas un sakaru iekārtas. Vēlāk izrādījās, ka par šo naudu pirkts arī aprīkojums, lai varētu noklausīties lidostas darbinieku telefonsarunas. Tikusi izveidota pat speciāla apsargu nodaļa, kas izspiegojusi lidostas pasažierus. Tomēr pasažieru apzadzējus – lidostas darbiniekus drošībnieki nebija noķēruši.

Lidostas Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš:
Tā kā esam reaģējuši uz to situāciju, kāda viņa ir. Lielā mērā arī paldies par jūsu [Neka personīga – red.] sižetu.

Lidosta bija spiesta reaģēt ātri, jo riskēja zaudēt iespēju apkalpot Ryanair lidmašīnas. Ar lidostu virszemes servisā konkurē privātfirma Havas, kas apkalpo, piemēram, nacionālo aviokompāniju airBaltic. Šonedēļ lidosta paziņoja, ka turpinās pievest pasažierus un bagāžu Ryanair lidmašīnām. Par to esot panākta vienošanās ar Īrijas aviokompāniju.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas