Nekā personīga: Saskaņa gatavojas pārņemt varu Daugavpilī

0 komentāri

Saskaņa gatavojas pārņemt varu Daugavpilī – tās deputāti nesen demonstratīvi pameta mēra Jāņa Lāčplēša vadīto koalīciju un patlaban strādā opozīcijā un aktīvi kritizē vietvaras darbu, ziņo raidījums Nekā personīga.

Saskaņai ir savs pagaidām neoficiāls mēra kandidāts Daugavpilī, un tas ir Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš. Ar šo gadu viņš ieguvis ietekmi divos reģionālajos medijos, avīzē Naš Gorod un interneta portālā Gorod.lv, kas plaši atspoguļo Elksniņa viedokli un kritizē konkurentus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Interneta portālu iegādes brīdī kontrolēja ar skandālu no KNAB atbrīvotā izmeklētāja Ruslana Balakleiska dzīvesbiedre. Elksniņš un Balakleiskis ir seni kolēģi, bet nu abi draudzību vairs negrib atzīt.

Andreja Elksniņa izaugsme partijā Saskaņa bijusi strauja. Ievēlēts 11. Saeimā, Elksniņš no mazpazīstama advokāta kļuvis par vienu no redzamākajiem šīs partijas politiķiem un ir valdes loceklis. Saeimā viņš sēž blakus ilggadējam Saskaņas līderim Jānim Urbanovičam.

Elksniņš ir uzaudzis Daugavpilī, un partija uz viņu liek lielas cerības saistībā ar varas pārņemšanu otrajā lielākajā Latvijas pilsētā. Saskaņa sākusi atklātu cīņu ar Daugavpils mēra Jāņa Lāčplēša pārstāvēto Latgales partiju. Nesen četri Saskaņas deputāti izstājās no Lāčplēša vadītās koalīcijas Daugavpils domē.

Jau pēdējās Saeimas vēlēšanās Elksniņš kandidēja ar pirmo numuru no Latgales apgabala. Pagājušā gada nogalē Saskaņa Elksniņam uzticēja vadīt Daugavpils pilsētas nodaļu. Par savu palīdzi Saeimā viņš paņēmis kādreizējo Daugavpils domes priekšsēdētāju Žannu Kulakovu.

Tāpat arī vietējā informatīvā telpa pirms 2017. gada pašvaldību vēlēšanām tiek noskaņota par labu Saskaņai. Elksniņa viedokli uzkrītoši bieži citē divi Daugavpils mediji – nedēļas avīze Naša Gazeta, kas pārsaukta par Naš Gorod un interneta portāls Gorod.lv.

Gandrīz katrā laikraksta Naš Gorod numurā ir vaicāts Elksniņa vērtējums par Daugavpils domes darbu, vai publicēta plaša intervija ar Saeimas deputātu. Viņš runā, ka jāsamazina Daugavpils siltuma tarifi un jāpārstāj šķērdēt pašvaldības naudu.

Elksniņš laikrakstā kritizē valdības partijas par kluso atbalstu 16. marta pasākumiem un vēstures pārrakstīšanu un kopā ar Krievijas un Baltkrievijas konsuliem Daugavpilī sveic kara veterānus 9. maijā.

Laikraksta Naš Gorod īpašniece ir firma Storno S. Tās vienīgā īpašniece un amatpersona ir Svetlana Udalova, Elksniņa dzīvesbiedres māte. Uzņēmuma darbības joma ir grāmatvedība. Udalovas vīrs Andrejs, lielas Latgales celtniecības firmas īpašnieks, savulaik dāsni ziedojis Saskaņai. Laikraksta bijušais īpašnieks darījuma detaļas nekomentē.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? šodien 09:03

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas