Motocentrs Zelta zirgs ar ”atklāto vēstuli” mēģina novērst uzmanību no pašu noziegumiem, saka Nekā Personīga

6 komentāri

Pēc raidījuma Nekā Personīga sižeta, kurā tika atklāts, ka motocentrs Zelta zirgs vēlējās no valsts izkrāpt 200 tūkstošus eiro, lai segtu privātas parādsaistības, Zelta zirgs pārstāvji publicējuši ”atklātu vēstuli”, kurā apvaino žurnālistus ”pasūtījuma” materiāla veidošanā un kibernoziegumos. Raidījuma Nekā Personīga producente Arta Ģiga norāda, – tas ir mēģinājums novērst uzmanību no pašu pastrādātajiem noziegumiem.

Jau ziņojām, ka raidījuma Nekā Personīga rīcībā nonākusi kāda e-pastu sarakste, kurā agrākais trases īpašnieks ar partneriem ārvalstīs vienojas, kā vairāku gadu laikā izmānīt 200 tūkst. eiro no Latvijas valsts budžeta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Neilgi pēc sižeta raidīšanas motocentrs Zelta zirgs publicējis ”atklātu vēstuli”, kurā pauž, ka tapušais materiāls veidots Latvijas motokrosa komandas vadītāja Jāņa Kempeļa interesēs, sižetā nav uzklausīti citu pušu viedokļi, turklāt ir pastrādāts kibernoziegums, iegūstot e-pasta saraksti.

”Apgalvojumi, ka sižeta tapšanas gaitā žurnālisti izvairījās un nevēlējās uzklausīt pretējās puses viedokli, neatbilst patiesībai. Vēstules ar jautājumiem un aicinājums skaidrot, vai šajos e-pastos minētie fakti atbilst patiesībai, pirms sižeta veidošanas tikai nosūtīti BKF vadītājam Salvim Freimanim un arī Youthstream prezidentam Džuzepem Luongo (Giuseppe Luongo). Atbildes nesaņēmām,” portālam Skaties.lv norāda Arta Ģiga, Nekā Personīga producente.

”Ņemot vērā faktu, ka pēc privātpersonas iesnieguma KNAB un Izglītības ministrijai, kas tālāk nodots LR Ģenerālprokuratūrai, sākta izmeklēšana, Izglītības ministrijas amatpersonas žurnālistus aicināja neizgaismot iesniedzēja vārdu, atsaucoties uz trauksmes cēlāju aizsardzību,” viņa skaidroja.

Runājot par apvainojumiem kibernoziegumos, Nekā Personīga pauž, ka e-pastu saraksti žurnālisti ieguva no sava informācijas avota.

Arta Ģiga, Nekā Personīga producente:

Iesaistītās puses vēlas pārlikt fokusu no e-pastos rakstītā, uz to, kā tie nonākuši žurnālistu rīcībā. BKF pārstāvji uzskata, ka notikusi kiberielaušanās. Ja tādas aizdomas pastāv, aicinām Salvi Freimani vērsties policijā.

Tajā pašā laikā jau ir uzsākta pārbaude par iespējamo licences maksas sadārdzināšanu, izmantojot nodokļu maksātāju naudu. Tās laikā tiks noskaidrots, kas tieši ir darīts.

”Nekā Personīga sižeta fokuss nav tas, kam pieder Ķeguma trase vai kas to vēlas iegūt. Mūsu publicētā sarakste atklāj nodomu privātiem mērķiem izmantot nodokļu maksātāju naudu,” sacīja A. Ģiga.

Arta Ģiga, Nekā Personīga producente:

Mēs un mūsu kolēģi žurnālisti bieži pieredzam gadījumus, kad, nevarot paskaidrot savas darbības, sižetu varoņi izdomā sazvērestības shēmas un cenšas novērs uzmanību no pašu darītā. Arī šis gadījums ir tāds. Vēloties novērst uzmanību no nodoma sadārdzināt licences maksu, BKF pārstāvji vaino žurnālistus iedomātu pasūtījumu pildīšanā.

Noskaties vēlreiz sižetu, kas satracināja motocentru Zelta zirgs!

6 komentāri

TOP komentāri

 • Brabus
  0

  Brabus

  pētnieciskā žurnālistika???pērkamā sieviete labāk būtu klusējusi!!!!!!!tauta varam apvienoties pret šāda veida veidojumiem???varam būt vienoti,pret šo skribetu patvaļu?

  12.02.2015 20:45

 • Robots
  0

  Robots

  Ja gribētu dzirdēt, kas otrai pusei sakāms, tad atzvanītu, kā apsolīja. Drīzāk paši apzināti izvairās no kontakta, lai nebūtu jāpublisko pasūtītajam sižetam neizdevīgi argumenti. Itālis ir nopietni apvainojies un savā paziņojumā saka, ka paņems pie dziesmas gan cilvēkus, gan medijus, kas šito palaida gaisā
  . Lai viņam veicas!

  12.02.2015 19:04

 • haha
  0

  haha

  Turpināt turpināt šādā gara tv3 :D Ejat uz to ka jūs iesūdz tiesā. Luongo ar mazām summam neniekojas :D

  12.02.2015 18:43

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas