Krievu kopienas Latvijā nodrošina talantīgāko jauniešu braucienus uz Krieviju

1 komentārs

Programmas Sveika Krievija ietvaros ik gadu tiek atlasīti izcilākie krievu tautības jaunieši – tie, kuri uzvarējuši olimpiādēs vai sasnieguši labus rezultātus krievu kultūras vai valodas konkursos. Katru gadu šajā programmā uz Krieviju brauc vairāki simti jauniešu vecumā no 14 līdz 19 gadiem. Naudu tam dod no Krievijas budžeta.

Programma Sveika Krievija darbojas jau devīto gadu. To uztur Krievijas oficiāli dibināta organizācija – Ārvalstīs dzīvojošo krievu tautiešu vispasaules koordinējošā padome. Programmu atbalsta Krievijas Ārlietu ministrija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas skolēnu braucienu koordinēšanu uzņēmies krievu kopienas aktīvists Viktors Guščins. Šonedēļ viņa vadītā organizācija Latvijas Sabiedrisko organizāciju padome Rīgā Maskavas namā atskaitījās par pēdējā gada laikā paveikto. Jaunās paaudzes izglītošana par Krievijas vērtībām uzskatāms par vienu no lielākajiem sasniegumiem.

Pēc sanāksmes Maskavas namā Guščins Krievijā pabijušos jauniešus paaicināja nostāk, izdalīja savas vizītkartes un īpaši piekodināja, lai jaunieši nekur nepazūd. Viņš labprāt arī turpmāk ar viņiem uzturētu kontaktus un iesaistītu dažādu tautiešu organizāciju darbā.

Drošības policija: Krievijas ideoloģija ir imperiālisma, šovinisma un  murgaino fantāziju par ”krievu pasauli” sajaukums

Normunds Mežviets, Drošības policijas priekšnieks:

Mēs dzīvojam demokrātiskā valstī, un jebkurš Latvijas pilsonis, Latvijas valstspiederīgais brīvi var izvēlēties valsti vai studiju programmu, kurā viņš vēlas studēt. Un kā personība attīstīties. Tas nevienam nav aizliegts.

Vienlaikus es uzskatu, ka personām, kuras izvēlas doties studēt uz Krieviju, vai vecākiem, kas akceptē jauniešu došanos uz studijām šajā valstī, ir jāapzinās divu veida riski.

Pirmkārt, ir jāsaprot un mums visiem jāatzīst, ka Krievija nav demokrātiska valsts, un jāsaprot, ka Krievijas oficiālā ideoloģija ir imperiālisma, šovinisma un visu šo murgaino fantāziju par ”krievu pasauli” sajaukums, un šis diskurss atstāj ietekmi arī uz akadēmisko vidi.

Būtu īpaši naivi iedomāties, ka persona, kas ierodas Krievijā, lai studētu sociālās un humanitārās zinātnes – politoloģiju, socioloģiju, vēsturi, filozofiju, antropoloģiju un tā tālāk, ka šī studiju programma ir brīva no šā imperiālā šovinistiskā diskursa. Tas ir jāapzinās.

Un ir otra – no Drošības policijas skatpunkta šauri profesionāla lieta – tā tas bija Padomju Savienības laikā, tā tas bija arī tagad – Krievijas specdienesti vienmēr ļoti aktīvi strādājuši akadēmiskajā vidē un centušies iesaistīt slepenajā sadarbībā ārvalstu studentus. Tas dod vairākas priekšrocības cilvēkiem, kas tiek iesaistīti speciālajā sadarbībā, atgriežoties savās mītnes valstīs, kļūst par Krievijas specdienestu aģentiem, informācijas aģentiem, ja viņiem ir piekļuve klasificētai informācijai, vai ietekmes aģentiem, kas var ietekmēt sabiedrisko domu vai realizēt kaut kādas Krievijas intereses kādā konkrētā valstī. Tas arī ir risks.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • nē krieviskošanai !
    +1

    nē krieviskošanai !

    Visās Latvijas skolās ir nekavējoties jāievieš valsts valoda kā mācību valoda. Ko tie Vienotības kangari vēl gaida?

    26.10.2015 01:23

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas