Krievijas specdienesti radījuši datorvīrusu, ar kuru inficē datorus Latvijā

1 komentārs

Latvijas kibertelpas sargu dienests CERT.lv islāmistu uzbrukumus Latvijai nav konstatējis, taču pie mums apdraudējums joprojām lielāks ir no Krievijas spiegiem, proti, Latvijā atklāts datorvīruss, ko radījuši Krievijas specdienesti.

CERT analītiķi pusgadu pētījuši dažādu Latvijas ziņu portālu komentāru sadaļas. Secinājums – tajās uzdarbojas ne tikai “Krievijas troļļi”, lai “skalotu” lasītāju smadzenes. Komentāri esot izmantoti arī, lai izplatītu Krievijā radītu vīrusu, kas inficē datorus, lai zagtu informāciju un spiegotu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Varis Teivāns, CERT.lv vadītājas vietnieks:

Tas, kas ir mūs ieinteresējis, tā kā mēs nenodarbojamies ar saturu, bet kaitīgo programmatūru, – šie “troļļu” komentāri tika izmantoti, lai provocētu lietotājus uzklikšķināt uz saiti, kura pēc tam mēģina inficēt apmeklētāja datoru.

Rezultātā esot izveidots spiegošanas rīks, kas ir Krievijas Federācijas it kā specdienestu ražota programmatūra, norāda V. Teivāns.

Šī kampaņa ir identificēta vairākās epizodēs Latvijā, un ir zināms, ka vairākas valsts iestādes ir bijuši mērķi, kur arī ir bijuši sekmīgi kompromitēti datori.

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Inese
    0

    Inese

    Vai Krievijas, nezinu, bet galvenais trollis jau ir pats profesors Taivāns!

    22.11.2015 20:36

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas