Krievijas premjera Medvedeva preses sekretāres ģimene nopirkusi Čakstes dzimtas māju Jūrmalā

11 komentāri

Apturēt kapitāla aizplūšanu, “atgriezt” naudu un biznesu Krievijā. Amatpersonām un ierēdņiem neļaut slēpt vērtīgus ārvalstu īpašumus zem radinieku vārdiem. Tādu rīkojumu šogad izdeva Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva preses sekretāre Nataļja Timakova tiek uzskatīta par vienu no ietekmīgākajām sievietēm Krievijā.

Ietekmīgs ir arī Timakovas vīrs Aleksandrs Budbergs – politisko notikumu komentētājs un melnā PR speciālists. Pretēji Krievijas oficiālajai politikai – paturēt naudu un īpašumus Krievijā – 2013. gada 1. martā Budberga un Timakovas ģimene iegādājās 2700 kvadrātmetru lielu īpašumu ekskluzīvā vietā pie pašas jūras, Jūrmalā, Lielupē.

Pēc Krievijas pagrīdes blogeru aplēsēm šis īpašums esot tieši tik dārgs, cik tā pircējs Aleksandrs Budbergs spējis nopelnīt divos gados.

To pierādot informācija no hakeru uzlauztajiem Budberga e-pastiem. Tur redzami naudas pārskaitījumi un arī uz Aleksandra Budberga vārda Rīgas 4. pasu nodaļā izdota termiņuzturēšanās atļauja.

Kaimiņi Jūrmalā stāsta, ka jaunos īpašniekus te redzot ļoti reti. Pirms diviem gadiem vākti paraksti par to, vai nav iebildumu pret jaunas mājas būvniecību. 2013. gadā darbi pie tās sākās strauji. Dažos mēnešos bija gatavs mājas projekts.

Iecerētā ēka bija plaša ar vairākām guļamistabām un pat liftu. Lai celtu apjomīgo ēku kāpu aizsargjoslā, bija nepieciešams mainīt zemes statusu. Tomēr saskaņošana ar to arī apstājusies.

Medvedeva preses sekretāres vīrs Aleksandrs Budbergs termiņuzturēšanās atļauju Latvijā ir pagarinājis. Pēdējo reizi publiski viņi abi manīti Rīgā tieši pirms mēneša –15. oktobrī. Viņi ieradās uz Mihaila Barišņikova un Alvja Hermaņa uzveduma pirmizrādi Jaunajā Rīgas teātrī.

Krievijas premjera un kādreizējā prezidenta Dmitrija Medvedjeva preses sekretāres ģimenes iegādātais īpašums nav vienkārša zeme pie jūras. Ar to saistīta arī būtiska daļa Latvijas Republikas vēstures pirms Otrā pasaules kara.

Zeme un māja iepriekš piederēja divām kundzēm – Anna Justīnei Čakstei – Rollinsai un Katrīnai Čakstei Vilsonei. Viņas abas ir pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes mazmeitas. Savukārt viņu abu tēvs Konstantīns Čakste nacistu okupācijas laikā bija Latvijas Centrālās padomes līderis.

Pēc aicinājumiem atjaunot Latvijas neatkarību, izveidot Latvijas armiju, lai cīnītos pret padomju okupāciju, viņu apcietināja un izsūtīja. Konstantīns Čakste mira ceļā uz koncentrācijas nometni Polijā. Meitas ar māti paguva aizbēgt uz Zviedriju un vēlāk uz ASV. Tieši namā Jūrmalā Konstantīns Čakste aizvadīja pēdējos desmit savus dzīves gadus.

Skaties video!

11 komentāri

TOP komentāri

 • Māra Aleksejeva-Mikažāne
  +5

  Māra Aleksejeva-Mikažāne

  Ka gribēja zemi pirkt Vaira Vīķe-freiberga-ta neļāva, bet kaut kādiem no krievijas -lūdzu, vai nav apsmiekls?!

  15.11.2015 19:47

 • ērce
  +3

  ērce

  Vienotībnieki ar savām TUĀm izpārdod Latviju, palīdzēdami to krieviskot.

  15.11.2015 23:19

 • tautas tiesā !
  +2

  tautas tiesā !

  šī valdība ar Brigmani un Ōmi ir jānolaiž podā !

  16.11.2015 13:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas