Krievijas aviobāze Baltkrievijā būs apdraudējums Baltijai, brīdina Graube

0 komentāri

Jauns apdraudējums Baltijas valstīm plānots Baltkrievijā. Vladimirs Putins uzdevis saviem ministriem strādāt pie jaunas aviobāzes veidošanas šajā valstī, kam Aleksandrs Lukašenko ir piekritis.

Baltkrievijas lidlaukā izvietos iznīcinātājus SU-27. Tos aprīkos ar “gaiss-zeme” tipa raķetēm, ko izmanto uz sauszemes vai jūrā esošu mērķu iznīcināšanai – tātad tiešiem uzbrukumiem. Kā secina Baltijas valstu militārie pētnieki – jaunās bāzes veidošana palielina apdraudējuma līmeni īpaši Lietuvai. Samazināsies Šauļos bāzēto NATO lidmašīnu reaģēšanas laiks. No bāzes Baltkrievijā iznīcinātāji varētu atlidot 10 minūtēs. Turklāt Lietuvas radariem esot aklā zona, un tie neredz lidaparātus, kas pārvietojas zemāk par tūkstoš metriem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Nenoliedzami – jebkuru jaunu bāzu izveidošana – vai tā būtu Ostrovas helikopteru bāze pie Latvijas robežas, kas tika pēdējos trijos gados izveidota, vai jaunas aviācijas bāzes Baltkrievijas teritorijā, protams, ir jāuztver ļoti nopietni, jāvērtē, jāanalizē un jāveido plāni, kā krīzes gadījumos mazināt šo bāzu radīto apdraudējumu Latvijas teritorijai. Protams, tas mūs satrauc,” norāda NBS komandieris Raimonds Graube. “Jebkura šādas bāzes izveidošana ap mūsu valsts teritoriju, Baltijas valsts teritorijām ir papildu apdraudējums. Nenoliedzami.”

LU profesors Ojārs Skudra uzskata, ka bāzes ierīkošana nozīmē šo: “Putins gulbim Lukašenko apgriež spārnus, un viņš vairs nav lidotspējīgs. Tieši tā arī būs. Bet acīmredzot Krievijas rīcībā ir tik daudz ekonomiskā spiediena līdzekļu, ka Lukašenko tam vienkārši nevar pretoties.”

Krievijas armijā notiek izmaiņas, kas vēl vairāk Baltkrieviju padarīs atkarīgu no Maskavas. Pēdējo dienu mācībās Krievija pirmo reizi tik plašā mērogā izmēģināja jaunu noslēgto sakaru iekārtu Andromeda – D. Tā visas armijas vienības saslēdz vienotā sistēmā, kur informāciju sūta pa iekšējiem tīkliem šifrētā veidā. Andromeda – D tiks ieviesta arī Baltkrievijas armijā. Ja Maskava nolems kādā brīdī Minskai sistēmu atslēgt, Lukašenko armija neko neredzēs, nedzirdēs un nespēs darboties.

Par iespējams patiesajiem Krievijas mērķiem mācībās var nojaust no šā raksta, kas īsi pirms to uzsākšanas tik publicēts Kremļa uzturētajā informatīvajā platformā Sputnik. Tajā ir atsauces uz it kā ASV un citu valstu militārpersonu slēdzieniem, cik sarežģīti būtu pasargāt Baltiju. Cik šeit smagajai tehnikai ir nepiemērots reljefs.

Citēts arī tagadējais prezidents Raimonds Vējonis, kurš vēl aizsardzības ministra amatā esot izteicies, ka smagie amerikāņu Abram tanki var nogrimt Latvijas purvos. Krievijas militāristi izceļ vēl vienu Baltijas vājo posmu, kas traucēs palīdzības saņemšanu no Rietumiem. Tas ir dzelzceļš. Baltijā tas būvēts pēc Krievijas standartiem. Ja smagā tehnika būs jāsūta no Eiropas, tas nozīmēs, ka tanki pie Baltijas robežām jāpārkrauj. Un tas prasa laiku.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas