Ko bijušie čekisti dara šodien?

1 komentārs

Svētdien, 31. augustā, raidījuma “Nekā personīga” veidotāji skatītāju vērtējumam nodos dokumentālo filmu “Čekas ēna”.

No jauna atvērtās durvis Stūra mājai, kura atrodas Stabu ielas un Brīvības ielas krustojumā, ir augšāmcēlušas Valsts drošības komitejas (VDK) rēgu. Kā čeka vervēja savus aģentus, un, kādas liecības par komitejas darbu glabā vērtīgā datu bāze Delta Latvija? Ko bijušie čekisti dara šodien?

Filmas veidotāji, “Nekā personīga” vadītāji un žurnālisti Ilze Jaunalksne un Jānis Krēvics pauž: “VDK mantojums nav tikai sadzeltējušas dokumentu kaudzes un mēmi pieminekļi. Cilvēku likteņi, pēc sastapšanās ar kompartijas uzticamo sargsuni, neatgriezeniski mainījās abās pusēs. Tā ir mūsu tautas pagātne, kuru ir svarīgi zināt.”

Kas glabājas VDK atstātajos arhīvos, un, kāpēc tiem var ticēt? Skaties “Nekā personīga” dokumentālajā filmā “Čekas ēna” 31.augustā 19:10 kanālā TV3!

Zemāk fragmentā no filmas pēdējais komisijas priekšnieks stāsta, kāds sakars bija gāzes miljonāram Savickim ar VDK.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Fifa
    0

    Fifa

    Nez ko šie var darīt , visi jau sen miruši.

    31.01.2016 05:07

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas