Interešu konflikts? Dreimane jaunajā darbavietā savas zināšanas izmanto pret valsti

1 komentārs

Latvijas gāzes juridiskās pozīcijas aizstāve Saeimā ir Elita Dreimane, kura vēl līdz šā gada jūnijam strādāja augstajā Valsts kancelejas direktores amatā. Valsts intereses Dreimanei bija jāpārstāv divdesmit gadus, bet uzkrātās zināšanas viņa tagad velta, lai palīdzētu gāzes monopolista cīņā pret valsti.

Iepriekš Dreimane slēgtās Ministru kabineta sēdēs kopā ar ministriem spriedusi par valsts stratēģiju attiecībā uz Latvijas gāzi, un viņai bijusi pieeja arī slepenai informācijai. KNAB ir vērtējis, vai Dreimane nav pārkāpusi ierobežojumus, kādi bijušajām amatpersonām ir attiecībā uz nākamajām darbavietām – nekādi pārkāpumi nav atklāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr ģenerālprokurors uzskata, ka regulējums šajā ziņā ir nepilnīgs un būtu maināms. Šis neesot vienīgais gadījums. Viņš uzskata, ka bijušajām amatpersonām jāparedz kriminālatbildība, ja atklājas, ka valsts pārvaldē iegūto informāciju tās izmanto pret valsti.

Elita Dreimane valdības mājā strādājusi 20 gadus. Kancelejas direktores amatu atstāja šā gada jūnijā pēc tam, kad zaudēja pielaidi darbam ar valsts noslēpumu. Kopš oktobra konsultē Latvijas gāzes valdi juridiskajos jautājumos un sniedz padomus tiesvedībā pret valsti. Šis ir pēdējais zināmākais gadījums, kad amatpersona valsts darbā iegūto informāciju tagad var izmantot privātu kompāniju labā pret valsti.

Pēdējos divos gados Dreimane ir bijusi klāt 14 Ministru kabineta sēžu slēgtajās daļās, kurās ministri analizējuši, kā stratēģiski pareizāk rīkoties, lai Latvijas gāzes monopolstāvokli izbeigtu. Dreimane sēdēs piedalījās kā padomdevēja. Viņai bijuši pieejami visi, arī slepeni dokumenti.

Latvija gāzei patlaban ir divas tiesvedības ar valsts institūcijām: Konkurences padomi, kas sodīja komersantu ar divu miljonu sodu par monopolstāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, kas iestājās par to, ka gāzi jāļauj piegādāt no alternatīviem avotiem.

Kad Dreimane sāka strādāt Latvijas gāzē, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs pieprasīja informāciju Valsts kancelejai, vai viņa ir pieņēmusi kādus lēmumus vai kontrolējusi uzņēmumu. Likums nosaka, ka tādā gadījumā bijusī amatpersona šā komersanta interesēs strādāt nevar. KNAB nevērtēja, kādu informāciju Dreimane ieguva valdības sēdēs par Latvijas gāzi.

Tikmēr tagad Valsts kanceleja valdības uzdevumā plāno likumu labot un vēl vairāk ierobežot bijušās amatpersonas. Starptautiskā personālatlases kompānijā Amrop uzskata, ka precīzi likumi un to piemērošana ir viena lieta. Taču būtiska ir arī reputācija, netieši norādot, ka Dreimanei durvis valsts pārvaldē iespējams tagad ir aizvērušās uz visiem laikiem.

Foto:

Skaties video:

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Kādēļ valsts augstakās amatpersonas, ari ģenerālprokurors, tik bieži atļaujas pārmest par nepilnībām likumos?Tik daudzu gadu laikā nav bijis iespējams dot padomus likumu labošanai, tas tacu jādara tieši speciālistiem, ne visu var gaidīt tikai no deputātiem, ir taču jautājumi ar profesionālu specifiku, ko ne visi pārzina.

    13.12.2015 06:59

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas