Ekonomikas ministrs: Maksātnespējas administrācija jāpadara par neatkarīgu iestādi un jāceļ darbinieku algas

0 komentāri

Maksātnespējas administratoru darba uzraudzība Latvijā ir dalīta. Viņu sertificēšanu veic pašu administratoru izveidota biedrība – Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācija. To, cik labi administratori pilda savus pienākumus, jāuzrauga Tieslietu ministrijas pārraudzības iestādei  – Maksātnespējas administrācijai. Šobrīd Valdības kuluāros sākusies cīņa, kā šo uzraudzību reformēt.

Politiķi saņēmuši administratoru asociācijas ieteikumus kontroli no Tieslietu ministrijas atdot Ekonomikas ministrijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk


Olavs Cers, Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs:

Šobrīd redzējums nav diez ko optimistisks, jo nozares sakārtošana principā nenotiek. Tas, ko ilgāku laiku saka arī Tieslietu ministrija, ka ir izdarīts ļoti daudz, lai nozari sakārtotu, lai maksātnespēja nebūtu vairs problēmjautājums, neatbilst patiesībai. Jo tas, kas globāli kas ir izdarīts, ja mēs visi zinām, tad ir grozījumi likumā par valsts amatpersonas statusu, pie kā viss arī ir apstājies. Un mūsu viedoklis ir tāds, ka šajā nozarē ļoti maz ir piedalījusies Ekonomikas ministrija. Jo maksātnespēju visu laiku ir kūrējusi un vadījusi Tieslietu ministrija, uzskatot to par šauru juridisku jautājumu, taču tā ir tautsaimniecības nozare, kur būtisks viedoklis būtu sakāms arī Ekonomikas ministrijai.

Ekonomikas ministrs apstiprina, ka runāts arī par šādu ieceri. Tomēr ticamākais plāns būtu izveidot stipru un neatkarīgu Maksātnespējas administrāciju, tai uzticot arī administratoru sertificēšanu.

Arvils Ašeradens, Ekonomikas ministrs (Vienotība):
Ir risinājumi dažādi. Viens, tas ir, viņa ir iespējama zem citas ministrijas. Otrs – mums jādomā, ņemot vērā ārkārtas situāciju, par daudz lielāku tās brīvību. Iespējams tas ir parlaments, kam viņa atskaitās par darbu.

Manuprāt, ir jāapsver arī tāds scenārijs, kāds ir FKTK gadījumā. Jā, mums bija problēmas arī ar likuma ievērošanu, bet tomēr vienā noteiktā brīdī komisijas neatkarības modelis un tas, ka viņi tomēr ir labi apmaksāti, ļāva viņiem arī vienā brīdī saņemties. Šobrīd situācija radikāli mainās, un mēs redzam, ka Latvija demonstrē ļoti labu rezultātus banku uzraudzības sektorā.

Kopš 2011. gada Tieslietu ministriju vadījuši Nacionālās apvienības ministri. Lai arī partija noliedz, ka tās politiķi lobējuši maksātnespējas administratoru intereses, šo gadu laikā reformēt nozari nav izdevies. 2014. gada novembrī Laimdotas Straujumas otrajā valdībā tieslietu ministra amatam izvirzīja Dzintaru Rasnaču. Lielāko banku vadītāji brīdināja, ka Maksātnespējas administratoru shēmas jau apdraud valsts drošību.

Foto

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas