Drošības policija: Antifašisti Latvijā naudu saņem no Krievijas

2 komentāri

Drošības policijas priekšnieks apstiprina, ka ir zināms, ka Latvijas antifašisti saņem palīdzību no Krievijas. Atbalsts un nauda dota grāmatām, dažādām akcijām.

Drošības policijas priekšnieks Nekā personīga intervijā aicināja likumos noteikt stingrākas normas, lai šādas Latvijai nedraudzīgas biedrības būtu spiestas precīzi atskaitīties par naudas izcelsmi. Šobrīd naudas plūsmas nav pārskatāmas. Pēc Drošības policijas aplēsēm ir gandrīz simts organizācijas, kas Latvijā realizē Krievijas tautiešu politiku un kuru dalībnieki periodiski saņem finansējumu no Krievijas. Mežviets piekrīt, ka iepriekš biedrībām ir pievērsts pārāk maz uzmanības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets: Ja mēs runājam par antifašistu organizācijām šeit, Latvijā, tad, protams, manā vērtējumā ar patiesu fašisma atdzimšanas apkarošanu viņiem ir samērā mazs sakars. Šīs organizācijas pamatā šeit nodarbojas ar Krievijas ģeopolitisko interešu realizēšanu. Arī viņu aktivitātes lielā mērā tiek finansētas no Krievijas Federācijas budžeta līdzekļiem.
Nekā personīga: Tas nozīmē, ka viņi strādā šeit Krievijas interesēs?
Normunds Mežviets: Jā, tāds ir mans viedoklis. Jā.
Nekā personīga: Vai ir kaut kādi pierādījumi?
Normunds Mežviets: Jā.
Nekā personīga: Kādi?
Normunds Mežviets: Es domāju, ka publiskā telpā mēs varam redzēt, kā šīs aktivitātes lieliski saskaņojas ar Krievijas paustajiem vēstījumiem, par to, ka Latvijā atdzimst fašisms, Latvija vēlas pārrakstīt Otrā pasaules kara vēsturi, kā šo organizāciju aktīvisti provokatīvi piedalās dažādos publiskos pasākumos, par kuriem vienmēr īpaši pastiprināta ir tieši Krievijas mediju interese, lai atkal nostiprinātu šo tēzi, ka Latvijā atdzimst fašisms. Kā šīs organizācijas organizē dažādu veidu tendenciozus pētījumus, kuros tiek nomelnota mūsu valsts. Es domāju, ka šie pierādījumi ir diezgan skaidri katram Latvijas iedzīvotājam.

Viņi saņem no dažādiem avotiem finansējumu savām aktivitātēm. Tostarp arī no Krievijas Federācijas budžeta līdzekļiem.

2 komentāri

TOP komentāri

 • vavans
  +1

  vavans

  Tādas kustības jāreģistrē kā ārvalstu aģenti.

  05.03.2015 19:16

 • jurčiks
  0

  jurčiks

  Un vissi klusē??????

  03.03.2015 20:27

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas