Daugavpilī plaši izplatītas Krievijas satelīttelevīzijas; policijā trūkst darbinieku apkarošanai

2 komentāri

Ja vēl pirms kāda laika Krievijas kanālu izplatībai palīdzēja ne visai legāli Latvijā ienākušie kaimiņvalsts satelīti, ko par vienu vai diviem eiro mēnesī skatās Latgales iedzīvotāji, tad šobrīd tehnoloģijas spērušas soli uz priekšu – strauji popularitāti iegūst nelegāli televīziju izplatītāji internetā.

Kopš laika pirms 10-15 gadiem, kad Krievijas televīziju pierobežā Latvijas iedzīvotāji skatījās ar vienkāršajām istabas antenām, tehnoloģijas ir mainījušās. Tolaik signāls no Rīgas Latgali vienkārši neaizsniedza. Šobrīd Krievijas piedāvājums Latvijas televīzijas izkonkurē ar krietni zemāko cenu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Piemēram, Krievijas satelītos NTV+ un TRIKOLOR kanālu skaits ir vairāki simti. Pie satelīta kartēm, kas paredzētas lietošanai Krievijas teritorijā, puslegālā veidā var tikt, gan pašiem braucot uz kaimiņvalsti, gan arī uz vietas Latgalē pie televīzijas meistariem vai pat veikalos. Cenas – sākot ap 2 eiro mēnesī.

Otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī Krievijas satelīti ir īpaši populāri. Privātmāju rajonos jumti nosēti ar dažādu veidu šķīvjiem. Latvijas kanālus tie neuztver.

Jāatgādina, ka jau no deviņdesmitajiem Latvijā tiek runāts par informatīvās telpas sašķeltību – to, ka pierobežā cilvēki labprātāk skatās Krievijas un Baltkrievijas ziņas. Attīstoties tehnoloģijām, iespējas uztvert kaimiņvalstu mediju kaitīgo saturu ir būtiski augušas. Plaši savairojušās pagrīdes kompānijas, kas, izmantojot Latvijas likumu nepilnības, izveidojušas veselu ēnu nozari. Tikmēr Latvija ļoti vārgi un negribīgi cīnās ar negodīgo biznesu.

Nelegālo televīziju apkarošanai naudas nav

Lai apkarotu pirātiskās televīzijas, Iekšlietu ministrija prasīja papildu naudu septiņiem policistiem reģionos. Šogad nauda neatradās, un nav garantijas, ka atradīsies nākamgad.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis:

Palicis ir tā, ka mēs būsim spiesti iet ar jaunām politiskajām iniciatīvām nākamā gada budžeta kontekstā par šo štata vietu pieprasījumu. Tas reāli nozīmē to – ja šāds finansējums tiks piešķirts, tad, visticamāk, tas varētu notikt tikai no 2017. gada.

Foto

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • ieņirdz
  +2

  ieņirdz

  un ko tad pastalas darīs ,šaus pa satelītšķīvjiem??? )))

  17.01.2016 19:55

 • ES
  0

  ES

  Var apbrīnot valdošās Vienotības ilggadīgo izcilo darbu, ko šai jomā veikusi-paldies pēdiņās Finansu un Iekšlietu ministrijām par ieguldīto darbu un finansēm.Vispārzināma patiesība- skopais maksā vismaz divreiz.

  20.01.2016 04:58

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas