Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
Nekā Personīga

Pastāsti draugiem:

Nekā Personīga

Nekā personīga

Pret jaunajiem kases aparātiem iebilst asociācija, starp kuras biedriem ir nodokļu krāpšanā pieķertie

Pret jaunajiem kases aparātiem iebilst asociācija, starp kuras biedriem ir nodokļu krāpšanā pieķertie

Blēdīšanās ar kases aparātiem ir izplatīta parādība Latvijā. Miljona eiro nodokļu šmaukšana “Gan Bei” kasēs bija tikai aisberga redzamā daļa. Valsts ieņēmumu dienests (VID) nespēj apkarot šo sērgu. Pērn veikti tikai daži desmiti padziļinātu pārbaužu, kurās konstatētas iejaukšanās kases sistēmu programmās. Valsts kasei šādi paiet garām vismaz divdesmit miljoni eiro.

”Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar ”Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

“Absolut Invite” bārmeņu konkursā uzvar “Mākonis Coctails&Design” pārstāvētā komanda

23.martā, ”Mill Rīga” telpās norisinājās ”Absolut Invite 2017” bārmeņu konkurss, kurā notika cīņa par galveno balvu – iespēju piedalīties ”Absolut Invite” pasaules finālā – Zviedrijā, kā arī gada garumā kļūt par ”Absolut” sadarbības bārmeni, kopā apceļojot pasaules labākos bārus. Sīvā cīņā uzvaru izcīnīja ”Mākonis Coctail&Designe” pārstāvētā komanda, kuras sastāvā bija bārmeņi Rihards Piternieks un Ilmārs Munkevics.

Sākušās sarunas par Inčukalna gāzes krātuves iegādi

Sākušās sarunas par Inčukalna gāzes krātuves iegādi

Ir sākušās valsts sarunas ar ”Latvijas gāzes” īpašniekiem par Inčukalna gāzes krātuves iegādi. Pagājušajā nedēļā savu interesi akcijas pārdot apliecinājis uzņēmums ”Itera Latvija”. Tuvāko nedēļu laikā paredzētas sarunas ar ”Gazprom”.

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Šonedēļ Rīgā sadumpojās gidi. Viņiem nepatīk, ka jātērē laiks un nauda formālu prasību izpildei, lai pagarinātu savus sertifikātus. Gidi ir sašutuši, ka mācīties var tikai trīs firmās, kur jāklausās jau zināmas lietas un par to jāmaksā vairāk nekā 300 eiro. Vismaz divas firmas radot aizdomas par izplānotu shēmu. Viena no tām pieder Rīgas domes vadībai pietuvinātā Aleksandra Brandava biznesa partnerei. Savukārt firmas “Barbara & M” vadība ir piedalījusies noteikumu rakstīšanā un darbojas Rīgas Tūrisma attīstības biroja paspārnē esošajā komisijā, kas lemj par gidu licenču pagarināšanu.

Lembergs iebilst pret finanšu ministres nodokļu reformu

Lembergs iebilst pret finanšu ministres nodokļu reformu

Samazināti nodokļi gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Uzņēmējiem, kas investē attīstībā, peļņas nodoklis atcelts. Vieglāk visiem. Aptuveni šāds izskatās Zaļo zemnieku izstrādātais piedāvājums nodokļu jomā, ar ko nākamnedēļ klajā nākt iecerējusi Finanšu ministrija. Ministre Dana Reizniece-Ozola apjomīgo nodokļu reformu virza, lai to varētu īstenot līdz Saeimas vēlēšanām. Acīmredzot mazāki nodokļi arī būs piedāvājums, ar kuru ZZS startēs pie saviem vēlētājiem.

Kalnmeiers: Jurašs mani 2015. gadā mutiski informēja par viņam piedāvāto kukuli, bet teica, ka ar šo lietu nodarbojas KNAB

Kalnmeiers: Jurašs mani 2015. gadā mutiski informēja par viņam piedāvāto kukuli, bet teica, ka ar šo lietu nodarbojas KNAB 2

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ikgadējā virsprokuroru sanāksmē šonedēļ kritizēja ne tikai policijas darbu, bet pirmo reizi publiski sarāja arī savus kolēģus par pārāk maigajiem sodiem, ko prokurori prasa tiesās. ”Mēs paši ar savu darbu radām sabiedrībā šaubas par godīgumu,” sacīja Kalnmeiers un turpmāk prokuroriem vajadzēšot atskaitīties viņam un sabiedrībai par to, kāpēc blēdim piemērots tik nenozīmīgs sods.

Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija

Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija 1

Pirms gada Nekā personīga informēja, ka vairākas Latvijas augstskolas un koledžas aktīvi pievilina ārvalstu studentus ar iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā. Šis bizness strauji uzņēma apgriezienus. Interesentu skaits bija mērāms tūkstošos. Drošības iestādes brīdināja, ka tādus apjomus ir grūti izkontrolēt. Īpaši, ja pašas augstskolas neuztraucas, ka studenti ierodas arī no tādām valstīm, kuras ir tā dēvētajā ”bīstamo valstu sarakstā”. Šonedēļ Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija. Skolas darbā atklāti daudzi pārkāpumi. Par tiem savu sašutumu Izglītības ministrijai izteikušas pat vairāku valstu vēstniecības, kuru pilsoņi apmānīti.

Anonīmas maksājumu kartes, “bitcoin”, ofšori – veidi, kā ceļo nelegālā nauda

Anonīmas maksājumu kartes, "bitcoin", ofšori – veidi, kā ceļo nelegālā nauda

Karam ar ieročiem un karam ar informāciju un meliem ir nepieciešama nauda. To var pārvadāt un nodot adresātam čemodānos vai celofāna maisiņos. Tomēr ērtāk – izmantot banku pārskaitījumus. Lai tos nevarētu izsekot, tiek dibināti ofšoru astoņkāji. Izmantotas valstis, kur banku uzraudzība ir vāja. Pagājušajā gadā atklātībā nāca Panamas ofšoru skandāls. Tajā izgaismojās Krievijas varai pietuvināto cilvēku iesaiste šādā nelegālā naudas apritē.

Melu teorija: Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā atdzimst fašisms

Melu teorija: Trešdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Latvijā atdzimst fašisms 8

Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centrs pagājušajā gadā veica plašu pētījumu, lai pārliecinātos, cik viegli ir destabilizēt sabiedrisko domu Latvijā. Pētnieki aptaujā cilvēkiem arī uzdeva jautājumu: vai, viņuprāt, Latvijā atdzimst fašisms? Gandrīz trešā daļa (30,9%) atbildēja – “jā, atdzimst”!

Vaškevičs joprojām ir FM amatpersona; prasa no valsts izmaksāt daļu algas

Vaškevičs joprojām ir FM amatpersona; prasa no valsts izmaksāt daļu algas 2

Kopš valsts apsūdzēja Vladimiru Vaškeviču un Ināru Vilkasti kriminālnoziegumos, viņi cīnījušies par iespēju atgriezties gan pie savas iepriekšējās dzīves, gan ietekmes. Ir pagājuši desmit gadi, iztērēti lieli resursi, un Vilkaste izmantojusi gan lobistus ASV, gan Eiropā, uzstājusies starptautiskās konferencēs par cilvēktiesību pārkāpumiem, izdotas grāmatas, radītas filmas. Tomēr gaidītā rezultāta nav. Savukārt Vaškevičs joprojām ir Finanšu ministrijas amatpersona, un viņš prasa no valsts izmaksāt daļu algas par piespiedu dīkstāvi.

Eksperti runā no priekšā uzrakstītiem tekstiem, Austrijas ārsts patiesībā ir Vaškeviča draugs – atklāj filmas melnie materiāli

Eksperti runā no priekšā uzrakstītiem tekstiem, Austrijas ārsts patiesībā ir Vaškeviča draugs - atklāj filmas melnie materiāli

No amata atstādinātā Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta direktora vietnieka Vladimira Vaškeviča aizstāvībai tapušās filmas melnie materiāli rāda, ka liela daļa ekspertu runā no priekšā uzrakstītiem tekstiem un Austrijas ārsts patiesībā ir Vaškeviča ģimenes draugs, vēsta raidījums “Nekā personīga”.

Vaškeviča aizstāvībai gatavotās filmas īstie autori atklāj, – lielākā daļa faktu filmā esot viltoti

Vaškeviča aizstāvībai gatavotās filmas īstie autori atklāj, - lielākā daļa faktu filmā esot viltoti 4

Pērnā gada septembrī ar Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina atbalstu Briselē notika filmas ”Neērtais Vaškevičs, uzbrukums valstij” izrādīšana. Kā jau liecina nosaukums, filma ir par to, kā Latvijā vajā bijušo augsta ranga VID un Finanšu ministrijas ierēdni Vladimiru Vaškeviču un viņa sievu Ināru Vilkasti. Filmas īstie autori vērsušies pie raidījuma “Nekā personīga” un atklāj, – lielākā daļa šajā filmā iekļauto “faktu” patiesībā ir izdomājums.