Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
Nekā Personīga

Pastāsti draugiem:

Nekā Personīga

Nekā personīga

Vaškeviča aizstāvībai gatavotās filmas īstie autori atklāj, – lielākā daļa faktu filmā esot viltoti

Vaškeviča aizstāvībai gatavotās filmas īstie autori atklāj, - lielākā daļa faktu filmā esot viltoti 4

Pērnā gada septembrī ar Eiropas Parlamenta deputāta Andreja Mamikina atbalstu Briselē notika filmas ”Neērtais Vaškevičs, uzbrukums valstij” izrādīšana. Kā jau liecina nosaukums, filma ir par to, kā Latvijā vajā bijušo augsta ranga VID un Finanšu ministrijas ierēdni Vladimiru Vaškeviču un viņa sievu Ināru Vilkasti. Filmas īstie autori vērsušies pie raidījuma “Nekā personīga” un atklāj, – lielākā daļa šajā filmā iekļauto “faktu” patiesībā ir izdomājums.

Krūmiņš: Es Leonīdam teicu, – ja tu gribi tur palikt ilgi, tev ir jāklausa visi politiskie spēki

Krūmiņš: Es Leonīdam teicu, - ja tu gribi tur palikt ilgi, tev ir jāklausa visi politiskie spēki 4

Bijušais zvejnieku kolhoza priekšsēdētājs Leonīds Loginovs lielākās Latvijas ostas pārvaldnieka krēslā 1998. gadā nonāca kā kompromisa figūra. Ne partijas ”Latvijas ceļš” izvēlētajam Mārim Gailim, ne tēvzemiešu favorītam Andrejam Inkulim nebija zināšanu par ostām, Loginovam bija pat divas jūrniecības izglītības, un tolaik ietekmīgi patroni, kuri pierunāja satiksmes ministru Vili Krištopanu amatā apstiprināt tieši viņu.

Saeimas deputāts Artis Rasmanis atkārtoti pārkāpj Satversmi

Saeimas deputāts Artis Rasmanis atkārtoti pārkāpj Satversmi 19

Saeimas deputātiem piederoši uzņēmumi nedrīkst saņemt valsts un pašvaldību pasūtījumus. Šāds aizliegums ir ne vien likumā par interešu konfliktu novēršanu, bet arī Satversmē. Tas darbojas jau 95 gadus. Tomēr Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāts Artis Rasmanis uzskata, ka aizliegums uz viņu neattiecas.

Skudra: Latvijai ir bīstams iespējamais Trampa atbalsts Lepēnai

Skudra: Latvijai ir bīstams iespējamais Trampa atbalsts Lepēnai

Latvijas Universitātes (LU) asociētais profesors Ojārs Skudra uzskata, – mums bīstama ir Trampa labvēlība Francijas prezidenta kandidātei Marinai Lepēnai. Viņas izteikumi liecina, ka šī politiķe var censties sagraut NATO no iekšienes. Tomēr šīs nedēļas beigās publicētās aptaujas liecina, ka Lepēna kļuvusi par populārāko Francijas politiķi.

Latvijā pusgadu pēta priekšlikumu ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, līdz secina, ka tas ir bezjēdzīgs

Latvijā pusgadu pēta priekšlikumu ēnu ekonomikas apkarošanas plānā, līdz secina, ka tas ir bezjēdzīgs 2

Ēnu ekonomikas apkarošanas plānu, kuru jau sāka gatavot 2014. gadā, pieņēma tikai pagājušā gada jūnijā. Premjera Māra Kučinska vadītā padome tajā iekļāva ap 60 darāmo darbu – piemēram, publiski kaunināt nodokļu nemaksātājus vai pat radīt jaunu loteriju, kur cilvēki varēšot reģistrēt savus čekus un piedalīties naudas balvu izlozē. Jo tas stimulēšot godīgu nodokļu maksāšanu. Katram darbam izvēlēts atbildīgais un noteikts laiks, kurā tas jāpaveic.

Lembergam bijis kopīgs “ofšors” ar pašreizējo Putina padomnieku

Lembergam bijis kopīgs "ofšors" ar pašreizējo Putina padomnieku 3

1994. gadā, kad Ventspils mērs Aivars Lembergs devās uz Maskavu, lai parakstītu dokumentu, ar kuru kļūst par “ofšora” “Solvolub” līdzīpašnieku. Tā Lembergs ieguva daļas Ventspils uzņēmumā “Ventamonjaks”. Lielākais “Solvolub” līdzīpašnieks bija Krievijas uzņēmējs Boriss Titovs, kurš šobrīd strādā pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Augstākās tiesas senators skatījis sava drauga advokāta lietas. Bičkovičs neredz pamatu pārbaudei

Augstākās tiesas senators skatījis sava drauga advokāta lietas. Bičkovičs neredz pamatu pārbaudei 2

Augstākās tiesas senators Bisters skatījis sava drauga advokāta Miķelsona lietas. Tiesnesis to noliedz, bet Augstākās tiesas priekšsēdētājs Bistera pārbaudei neredz pamata. Tiesnesim nav aizliegts cept gaļu, lietot alkoholu vai citādi izklaidēties kompānijās ar advokātiem. Taču jāievēro saprātīgs ierobežojums – abas personas nedrīkst satikties tiesas zālē.

Ventspilij nākas piekāpties Rīgai, lai glābtu dzelzceļa elektrifikāciju

Ventspilij nākas piekāpties Rīgai, lai glābtu dzelzceļa elektrifikāciju

Valdībā jaunnedēļ būtu jānonāk kādam ilgi atliktam, Latvijas tautsaimniecībai, bet īpaši “Latvijas dzelzceļam”, izšķirīgam jautājumam. Runa ir par dzelzceļa tīkla elektrifikāciju, kam nozīmīgu finansējuma daļu – 348 miljonus – gatava dot Eiropa. Par projekta sākuma posmu Latvijas austrumos nekad nav bijušas šaubas, tomēr negaidīti izlemts, ka modernizācijas maršruts neies vis līdz sākotnēji plānotajai ostas pilsētai Ventspilij, bet gan līdz Rīgai. Ventspils mēram Aivaram Lembergam šoreiz nācies piekāpties, ka viņa politiskās apvienības kontrolētā Satiksmes ministrija devusi priekšroku Rīgai.

Rīgā dzīvoklī reģistrēta firma sola miljonu investīcijas Moldovas lidostā

Rīgā dzīvoklī reģistrēta firma sola miljonu investīcijas Moldovas lidostā

Moldovas žurnālisti izpētījuši aizdomīgus darījumus, kas saistīti ap kādu viņu lidostu. Tur uzradusies firma no Latvijas, kas grib nomāt lidostu, pretī solot 40 miljonu investīcijas un apjomīgus būvniecības darbus. Tomēr darījums šķiet visai šaubīgs – šis uzņēmums ir bijis reģistrēts vairākos dzīvokļos Rīgā, nekad nav apgrozījis vairāk par dažiem tūkstošiem eiro un diez vai varētu uzbūvēt lidostu.