Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu
Nekā Personīga

Pastāsti draugiem:

Nekā Personīga

Nekā personīga

Ādažu pašvaldības policija nopērk PVN shēmās ”izgrieztu” auto, kas pusgada laikā pirkts un pārdots 16 reižu

Ādažu pašvaldības policija nopērk PVN shēmās “izgrieztu” auto, kas pusgada laikā pirkts un pārdots 16 reižu

Martā kļuva zināms, ka VID pieķēris “Škoda” tirgotāju “Karlo Motors” un sarēķinājis tam iespaidīgas soda naudas. Neizskanēja otra firma, kurai VID arī ir veicis auditu, taču tas ticis vieglāk cauri. Shēmās ar tiem pašiem uzņēmumiem, par ko iekrita “Karlo Motors, bija arī “Subaru” tirgotājs “AdRem Auto”. Taču šai firmai VID pārmet tikai divus darījumu, kas izmantoti PVN krāpšanai. Tas rada šaubas, vai Valsts ieņēmumu dienests tiešām piemēro vienādus standartus, vērtējot, vai uzņēmums ir pietiekami novērtējis savus darījumu partnerus un nav iepinies nodokļu krāpšanas shēmās.

Protestu organizēšanā pret RPIVA likvidāciju iesaistījušās sabiedrisko attiecību firmas

Protestu organizēšanā pret RPIVA likvidāciju iesaistījušās sabiedrisko attiecību firmas 2

Pirms nedēļas valdība nolēma pusgada laikā likvidēt Pedagoģijas un vadības akadēmiju jeb augstskolu RPIVA. Lēmumu pieņēma pēc ilgas stīvēšanās ar augstskolas vadību un plašām studentu protesta akcijām. Taču studentu protesta akciju organizēšanā piedalījās augstskola. Šie protesti arī sakrīt ar laiku, kad akadēmija sākusi tērēt vairāk naudu sabiedrisko attiecību algošanai.

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Latvijas degvielas rezervju glabāšanā pieteikusies ar Kremli saistīta firma, ko ASV iekļāvusi sankciju sarakstā

Latvijas degvielas rezervju glabāšanā pieteikusies ar Kremli saistīta firma, ko ASV iekļāvusi sankciju sarakstā

Jau vairāk nekā 10 gadus Latvija zināmu degvielas daudzumu glabā nebaltai dienai. To pieprasa Eiropas Savienība. Konkursus par naftas produktu glabāšanu bieži pavadījuši skandāli. Pirms 7 gadiem degvielas rezervju uzglabāšanas konkursā uzvarēja neliela Nacionālajai apvienībai draudzīga Līgatnes firma ar vienu degvielas uzpildes staciju, citā gadā pie pasūtījuma tika kādā ofšorā reģistrēts komersants.

Centrāltirgū par kārtību cīnīsies īpašs 50 apsargu Drošības dienests. To vadītājs – tirgus šefa draugs Vitālijs Dubovs

Centrāltirgū par kārtību cīnīsies īpašs 50 apsargu Drošības dienests. To vadītājs - tirgus šefa draugs Vitālijs Dubovs

Pērn par Rīgas Centrāltirgus tirgus šefu kļuva Andris Morozovs, kurš atpazīstamību ieguva kā ”spaisa” apkarotājs 2013. gadā un vēlāk kļuva par aktīvu “saskaņieti”. Morozovs tirgus administrācijā vietu atradis arī savam draugam no bodibildinga un “spaisa” apkarotāju aprindām – Vitālijam Dubovam. Dubovs tagad ir tirgus Drošības dienesta priekšnieks.  Pērn tirgus atteicās no apsardzes firmu pakalpojumiem, lai veidotu savu piecdesmit apsargu kolektīvu.

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Kučinskim un Krieviņam bija ilgstošas nesaskaņas; ir divas versijas, kādēļ Krieviņš pameta amatu

Pēc Nekā personīga rīcībā esošās informācijas, Valsts kancelejas vadītājs vienošanos par aiziešanu parakstīja pirmdienas rītā, kad bija atgriezies no divu nedēļu atvaļinājuma. Viņu premjers Kučinskis izsauca uz sarunu, kur Krieviņu jau sagaidīja priekšā nolikta vienošanās un noruna, ka šķiršanās iemesli sabiedrībai atklāti netiks. Nesekoja ne kopīgs paziņojums, ne pateicība par darbu, ne ierastās pieklājības frāzes, kā šādās reizēs mēdz būt.

E-veselības projektu VARAM salīdzina ar 8 gadus vecas mašīnas pirkšanu par jaunas cenu

E-veselības projektu VARAM salīdzina ar 8 gadus vecas mašīnas pirkšanu par jaunas cenu

E-veselības projekta īstenošana “ievilkusies” jau 12 gadus – gala termiņi visu laiku atlikti un pārlikti. Tomēr šobrīd ir pienācis “pavisam pēdējais brīdis”, kad Latvijai projektam jāpavelk trekna svītra un jāraksta par padarīto Briselei. E-veselības ieviešanai plānota Eiropas fondu nauda. Ja kādi no darbiem nebūs pienācīgi pabeigti, atmaksu no fondiem nesaņemsim. Šobrīd iespējamie zaudējumi, kas būs jāsedz no valsts budžeta, pārsniedz vairāk nekā pusmiljonu eiro.

Marķitāna iespējamā ātruma pārsniegšanas lietā atradies video un izmeklēšanā iesaistījies arī Iekšējās drošības birojs

Marķitāna iespējamā ātruma pārsniegšanas lietā atradies video un izmeklēšanā iesaistījies arī Iekšējās drošības birojs 13

Iepriekš Nekā personīga rīcībā nonāca ziņas, ka Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns vadījis dienesta automašīnu “Ford Mondeo”, ko par ātruma pārkāpumu apturējusi pretim braucošā Rīgas pārvaldes ceļu policijas 1. rotas ekipāža. Apturētais policijas priekšnieks notiekošo centies pavērst sev izdevīgā virzienā, sakot, ka veic policistu pārbaudi. Un notikumu vietu pametis nesodīts, lai arī neoficiāli zināms, ka viņa vadītā dienesta auto ātrums pārsniedzis 130 kilometrus stundā.

Veselības ministres padomnieces firma nopirkusi Balvu slimnīcu, izmantojot šīs pašas medicīnas iestādes finanses

Veselības ministres padomnieces firma nopirkusi Balvu slimnīcu, izmantojot šīs pašas medicīnas iestādes finanses 50

Marģers Zeitmanis ir jurists, kas strādājis zāļu tirgošanas uzņēmuma “Recipe Plus” labā līdz 2012. gadam. 2009. gadā – krīzes gadā – viņš uzradās parādos slīkstošajā Aizkraukles slimnīcā kā krīzes menedžeris un piedāvāja veselības aprūpes iestādi glābt. Slimnīca piekrita. Zeitmanis toreiz minēja kāda zāļu tirgotāja “Recipe Plus” īpašnieka vārdu kā savu ekonomisko aizmuguri. Tomēr “Recipe Plus” savu interesi par slimnīcas pirkšanu noliedz.

Pret jaunajiem kases aparātiem iebilst asociācija, starp kuras biedriem ir nodokļu krāpšanā pieķertie

Pret jaunajiem kases aparātiem iebilst asociācija, starp kuras biedriem ir nodokļu krāpšanā pieķertie

Blēdīšanās ar kases aparātiem ir izplatīta parādība Latvijā. Miljona eiro nodokļu šmaukšana “Gan Bei” kasēs bija tikai aisberga redzamā daļa. Valsts ieņēmumu dienests (VID) nespēj apkarot šo sērgu. Pērn veikti tikai daži desmiti padziļinātu pārbaužu, kurās konstatētas iejaukšanās kases sistēmu programmās. Valsts kasei šādi paiet garām vismaz divdesmit miljoni eiro.

Sākušās sarunas par Inčukalna gāzes krātuves iegādi

Sākušās sarunas par Inčukalna gāzes krātuves iegādi

Ir sākušās valsts sarunas ar ”Latvijas gāzes” īpašniekiem par Inčukalna gāzes krātuves iegādi. Pagājušajā nedēļā savu interesi akcijas pārdot apliecinājis uzņēmums ”Itera Latvija”. Tuvāko nedēļu laikā paredzētas sarunas ar ”Gazprom”.

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Gidus galvaspilsētā sertificē uzņēmums, kas pats sev rakstījis noteikumus

Šonedēļ Rīgā sadumpojās gidi. Viņiem nepatīk, ka jātērē laiks un nauda formālu prasību izpildei, lai pagarinātu savus sertifikātus. Gidi ir sašutuši, ka mācīties var tikai trīs firmās, kur jāklausās jau zināmas lietas un par to jāmaksā vairāk nekā 300 eiro. Vismaz divas firmas radot aizdomas par izplānotu shēmu. Viena no tām pieder Rīgas domes vadībai pietuvinātā Aleksandra Brandava biznesa partnerei. Savukārt firmas “Barbara & M” vadība ir piedalījusies noteikumu rakstīšanā un darbojas Rīgas Tūrisma attīstības biroja paspārnē esošajā komisijā, kas lemj par gidu licenču pagarināšanu.

Lembergs iebilst pret finanšu ministres nodokļu reformu

Lembergs iebilst pret finanšu ministres nodokļu reformu

Samazināti nodokļi gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Uzņēmējiem, kas investē attīstībā, peļņas nodoklis atcelts. Vieglāk visiem. Aptuveni šāds izskatās Zaļo zemnieku izstrādātais piedāvājums nodokļu jomā, ar ko nākamnedēļ klajā nākt iecerējusi Finanšu ministrija. Ministre Dana Reizniece-Ozola apjomīgo nodokļu reformu virza, lai to varētu īstenot līdz Saeimas vēlēšanām. Acīmredzot mazāki nodokļi arī būs piedāvājums, ar kuru ZZS startēs pie saviem vēlētājiem.

Kalnmeiers: Jurašs mani 2015. gadā mutiski informēja par viņam piedāvāto kukuli, bet teica, ka ar šo lietu nodarbojas KNAB

Kalnmeiers: Jurašs mani 2015. gadā mutiski informēja par viņam piedāvāto kukuli, bet teica, ka ar šo lietu nodarbojas KNAB 2

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ikgadējā virsprokuroru sanāksmē šonedēļ kritizēja ne tikai policijas darbu, bet pirmo reizi publiski sarāja arī savus kolēģus par pārāk maigajiem sodiem, ko prokurori prasa tiesās. ”Mēs paši ar savu darbu radām sabiedrībā šaubas par godīgumu,” sacīja Kalnmeiers un turpmāk prokuroriem vajadzēšot atskaitīties viņam un sabiedrībai par to, kāpēc blēdim piemērots tik nenozīmīgs sods.

Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija

Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija 1

Pirms gada Nekā personīga informēja, ka vairākas Latvijas augstskolas un koledžas aktīvi pievilina ārvalstu studentus ar iespēju iegūt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā. Šis bizness strauji uzņēma apgriezienus. Interesentu skaits bija mērāms tūkstošos. Drošības iestādes brīdināja, ka tādus apjomus ir grūti izkontrolēt. Īpaši, ja pašas augstskolas neuztraucas, ka studenti ierodas arī no tādām valstīm, kuras ir tā dēvētajā ”bīstamo valstu sarakstā”. Šonedēļ Latvijas Biznesa koledžai, kas bija īpaši nodevusies ārvalstnieku piesaistīšanai, atņemta akreditācija. Skolas darbā atklāti daudzi pārkāpumi. Par tiem savu sašutumu Izglītības ministrijai izteikušas pat vairāku valstu vēstniecības, kuru pilsoņi apmānīti.

Anonīmas maksājumu kartes, “bitcoin”, ofšori – veidi, kā ceļo nelegālā nauda

Anonīmas maksājumu kartes, "bitcoin", ofšori – veidi, kā ceļo nelegālā nauda

Karam ar ieročiem un karam ar informāciju un meliem ir nepieciešama nauda. To var pārvadāt un nodot adresātam čemodānos vai celofāna maisiņos. Tomēr ērtāk – izmantot banku pārskaitījumus. Lai tos nevarētu izsekot, tiek dibināti ofšoru astoņkāji. Izmantotas valstis, kur banku uzraudzība ir vāja. Pagājušajā gadā atklātībā nāca Panamas ofšoru skandāls. Tajā izgaismojās Krievijas varai pietuvināto cilvēku iesaiste šādā nelegālā naudas apritē.