Neatkarības sākumā celtajā Lielvārdes katoļu baznīcā baidās uzturēties tās draudze un mācītājs

0 komentāri

Pēc Maxima traģēdijas mums visiem ir bail, tādas bažas par savas draudzes dievnama kritisko tehnisko stāvokli pauž Lielvārdes Katoļu baznīcas prāvests. Zīmīgs šajā situācijā ir fakts, ka baznīcas vecums nav mērāms gadsimtos.

Lielvārdes katoļu baznīca ir celta uz vecā dievnama pamatiem. Par vēsturi gan šobrīd liecina uzbērums. Tagad, nenostāvot pat pārdesmit gadu, baznīca sauc pēc palīdzības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pāvests Andris Solims šajā draudzē kalpo tikai divus gadus, taču lielu laika devu paņem ne vien garīgās lietas, bet arī saimniecība, kā arī pats dievnams.

Tas vārda tiešā nozīmē iet bojā, jo savulaik baznīca būvēta lielā steigā, bez pienācīgas uzraudzības un ekonomējot uz materiāliem.

Atsevišķas problēmas bija redzamas jau agrāk, taču progresēt sākušas pēdējos gados. Akūtākajās vietās šobrīd veikti pagaidu konservēšanas darbi, piemēram, plaisas aizdarot ar cementu.

Savā ziņā akmens jāmet pašas draudzes dārziņā, kas neatkarības pirmsākumos, visticamāk, pārāk paļāvušies uz celtnieku profesionalitāti. Tagad veiktais tehniskais audits atklājis, ka pamati ielikti uz neblietētas zemes, bez armatūras, nav aprēķināta torņa slodze.

Pagaidām baznīca nav slēgta. Taču tikai ar tās finanšu līdzekļiem šo brīdi attālināt neizdosies. Ekspertu aprēķinātā tāme ir 50 tūkstoši eiro.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas