Nākamgad pieaugs dzīvokļu rēķini! Būs jāmaksā PVN par apsaimniekošanu

3 komentāri

No nākamā gada vidus apsaimniekošanas pakalpojums tiks aplikts ar Pievienotās vērtības nodokli (PVN), kas līdz šim nebija jāmaksā.

Kaut sadārdzinājums ir daži eiro mēnesī, pret to asi iebilst apsaimniekotāji, jo tas apgrūtināšot ēku renovāciju projektus un remontdarbus.

Provizoriskie aprēķini liecina, ka vienam dzīvoklim Rīgas centrā ar platību ap 50 kvadrātmetriem gada griezumā būs jāmaksā no 50 līdz pat 90 eiro vairāk, atšķirībā no tā, kam pieder zeme, virs kuras platība atrodas. Sašutumu par izmaiņām pauž pašvaldības uzņēmums Rīgas Namu pārvaldnieks, kas ar vēstulēm vērsies Finanšu un Ekonomikas ministrijā, kā arī Saeimā.

Tam gan nepiekrīt Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītājs. Viņš akcentē, ka prasība par PVN ieviešanu apsaimniekošanas izdevumiem nākusi kā Eiropas Savienības direktīva, par kuras ignorēšanu Latvijai draudētu bargs sods.

Apsaimniekotāji gan ir pretējās domās. Viņi ir pārliecināti, ka PVN ieviešana radīs milzu zaudējumus gan viņiem, gan pamatīgus rēķina pieaugumus klientiem. Vēl jo vairāk – PVN ieviešana pamatīgi apdraudēs lielus projektus, piemēram, māju renovāciju.

Apsaimniekotāji lēš, ka liela daļa klientu izvēlēsies apsaimniekošanu nodot dzīvokļa biedrību rokās, dibinot iestādes, kas apvieno salīdzinoši mazu īrnieku grupu, PVN nebūs jāmaksā. Ņemot vērā šādu shēmu, lielie apsaimniekotāji savu biznesu sadalīs mazākās iestādēs.

Skaidrs, ka apķērīgākie īrnieki un arī pakalpojumu sniedzēji noteikti atradīs dažādus veidus, kā sistēmu apiet. Interesanti, ka viesnīcām apsaimniekošanas PVN ir uz pusi mazāks, proti, 12% apmērā, tāpēc nebūtu brīnums, ka izmisīgākie apsaimniekotāji varētu pat maskēties zem šāda aizsega.

3 komentāri

TOP komentāri

 • haralds elceris
  +2

  haralds elceris

  ierosinu par šhi†'ā prodžek†a au†ōriem or†odoksu dievnamā svecītes uzlikt un aizdedzināt no otra gala!

  31.10.2015 06:25

 • Reiniks
  +1

  Reiniks

  Kkā budžets jālāpa!

  09.11.2015 09:58

 • Mia
  0

  Mia

  Nabagi paliek nabadzīgāki, bagātie bagātāki.

  10.11.2015 21:11

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas