Nākamā gada budžetā ministrijām papildus var atvēlēt nepilnus desmit miljonus eiro

0 komentāri

Saskaņā ar esošajām aplēsēm papildu finansējums, ko valsts naudas maka turētāji var atļauties nākamā gada budžetā atvēlēt kopā visām ministrijām, nesasniedz pat desmit miljonus eiro, pirmdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Ārpus konkurences gan ir Veselības ministrija, kas pretendē papildus iegūt 35 miljonus eiro.

”Nākamajā gadā tie varētu būt apmēram deviņi miljoni eiro. Un, ja papildus mums Eiropas Komisija saskaņos strukturālās reformas veselības nozarei, tad veselības nozarei vēl papildu 35 miljoni. Bet šie arī ir indikatīvi dati, jo gada vidū aktualizēsim izaugsmes rādītājus, kur mēs redzam, ka ekonomika kopumā Eiropā kļūst lēnāka un tas var ietekmēt arī mūsu nākamā gada budžetu,” atzina finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Tāpēc viņa šonedēļ tiekas ar katru ministru, lai saprastu, kas viņiem ir svarīgākā prioritāte nākamajā gadā.

Reizniece-Ozola cer, ka budžetu izdosies izveidot koleģiāli un ministri jau tā mazo deķi nevilks katrs uz savu pusi. Viens no iemesliem, kāpēc šoreiz tiek rīkotas individuālas sarunas, ir centieni izvairīties no tā, ka ministriju pieprasītais papildu finansējums ir mērāms vairākos simtos miljonu eiro.

”Nu, skaidrs, manuprāt, nav jēgas būvēt gaisa pilis. Es gribu izstāstīt ministriem, kādas ir reālās budžeta iespējas, un tad, es domāju, mēs veidosim tādu kopīgu piedāvājumu, ko varētu no nākamā gada budžeta finansēt,” teica ministre. Tas, kāda ir ministriju apetīte pēc papildu finansējuma, kļūs zināms pēc pāris nedēļām, jo līdz mēneša beigām tām valdībā jāiesniedz savi pieprasījumi.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas