Nacionālradikālis Šiškins 16. martā pie Laimas pulksteņa iecerējis rīkot piketu

0 komentāri

Nacionālradikālās biedrības Gustava Celmiņa centrs vadītājs un “pērkoņkrustiešu” ideoloģijas popularizētājs Igors Šiškins iesniedzis pieteikumu par piketu pie Laimas pulksteņa Leģionāru piemiņas dienā, 16. martā.

Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis informē, ka pikets 16. martā paredzēts no plkst. 11.00 līdz 13.00. Šiškins pasākuma pieteikumā norādījis, ka tas būs leģionāru piemiņas pasākums – izmantojot dažādu valstu karogus, plānots atveidot “miera jostu”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Plānots, ka piketā varētu piedalīties 20 cilvēki.

Tā kā šis ir jau ceturtais pasākums, kas pieteikts 16. martā aptuveni vienā un tajā pašā vietā un laikā, pašvaldība izvērtēs visus saņemtos pieteikumus un līdz nedēļas beigām sniegs atbildi par to, vai un kuru pasākumu rīkošana tiks ļauta.

16. martā no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 pašvaldībā jau pieteikts gājiens maršrutā Doma baznīca-Zirgu iela-Līvu laukums-Kaļķu iela-Brīvības bulvāris (Brīvības piemineklis). Pasākuma organizators ir biedrība Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa. Kā pasākuma mērķis minēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa pēc dievkalpojuma. Plānotais dalībnieku skaits ir 100 personas.

Savukārt no plkst. 6.00 līdz plkst. 13.00 Brīvības pieminekļa laukumā un piegulošajos parkos pieteikta sapulce. Pasākuma organizators ir biedrība Nacionālo karavīru atbalstam. Kā pasākuma mērķis norādīts – atgādināt par 1944. gada 16. martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un leģiona Otrā pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānotais dalībnieku skaits norādīts 30.

Tikmēr no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 pašvaldībā pieteikta sapulce/pikets Brīvības pieminekļa laukumā. Pasākuma organizators ir biedrība Latvijas Antinacistiskā komiteja. Kā pasākuma mērķis norādīta sapulce Waffen SS upuru piemiņai un par Waffen SS noziegumu attaisnošanas bīstamību. Plānotais dalībnieku skaits norādīts desmit.

Vidauskis skaidroja, ka vienā vietā un vienā laikā, ja pieteicēji savstarpēji nevienojas, var notikt tikai viens pasākums. Likuma izpratnē priekšroka ir tam, kurš iesniedzis pieteikumu ātrāk. Šajā gadījumā pieteicēji to zinājuši, jo visi pasākumu pieteikumi saņemti 16. decembrī, kas ir tieši trīs mēnešus pirms plānotā pasākuma – likums paredz, ka pieteikums jāiesniedz ne ātrāk kā četrus mēnešus un ne vēlāk kā desmit darba dienas pirms pasākuma.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas