Mūziķi: ”Uz krustcelēm” un ”Atgriešanās” – dziemas, kas raksturo mūsu tautu

0 komentāri

Igo Fomins un Daumants Kalniņš, mūziķi, kuri Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperā iemiesojuši Latviešu varoņa tēlu. Laikā, kad Igo no skatuves aicināja tautu atmodai, Daumants vēl nebija dzimis, taču izrādās, ka 25 gadu laikā sajūtas par Lāčplēša tēla nozīmi sabiedrībā nav mainījušās. 

”Jautājums, kā tā cīņa notika. Astoņdesmitajos gados viņa notika gluži vienkārši pulcējoties, paņemot rokās Latvijas karogu. Mēs mūziķi atļāvāmies dziedāt dziesmu, kas pirms pāris gadiem šķistu absolūti neiespējami,” atzīst mūziķis Igo Fomins.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Mēs, iestudējot jauno iestudējumu mēģinājām paņemt no tā, ka tajā kopībā ir spēks. Man bija liela atbildības sajūta par to, tieši, kas ir Lāčplēsis, ko viņš ir simbolizējis pirms 20 gadiem, un ko viņš nozīmē tagad,” atzīst mūziķis Daumants Kalniņš.

Zemāk, abas mūziķu pieminētās dziesmas:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas