Mūžībā aizgājušais Grinbergs vienā no pēdējām intervijām: Man pieder 20 dziesmas, kuras neviens nevar atņemt!

4 komentāri

Šodien mūžībā aizgājis izcilais estrādes mākslinieks, tautā iemīļotās balss īpašnieks Ojārs Grinbergs, aiz sevis atstādams nemirstīgu mantojumu tādu dziesmu formā kā ”Teic, kur zeme tā”, ”Sens ir tas stāsts”, ”Kāpēc man dziedāt svešu dziesmu” un arī ”Somu pirts”. Vienā no pēdējām televīzijas intervijām viņš stāsta par 15–20 dziesmām, kuras vienmēr piederēs tikai viņam.

Estrādes mākslinieks, kura tembru pazīst un dzirdējis ikviens, dzimis 1942. gada nogalē Rīgā, kad apkārt vēl plosījās Otrais pasaules karš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ieguvis vidējo tehnisko izglītību, sākotnēji karjeru Grinbergs uzsāka kā virpotājs. Drīz vien gan arī apzinājās savas unikālās balss dotības un 1960. gados sāka uzstāties Rīgas restorānos un klubos, bet dienestu armijā pavadīja karavīru ansamblī ”Zvaigznīte”, kur uzsāka solista gaitas.

Tālākais ceļš viņu aizveda uz Raimonda Paula vadīto Rīgas Estrādes orķestri, un no tā Grinberga un viņa skatuves partneres Margaritas Vilcānes balsis iepazina arī pāri Latvijas robežām, visā Padomju Savienībā.

Karjeras laikā kā solists Grinbergs iedziedājis ap 100 dziesmām. Aptuveni tikpat – kopā ar Vilcāni. Grinberga slavas zenīts ilga līdz 1980. gadu beigām. Tolaik, padomju telpai sabrūkot, viņš saņēma aicinājumu pāriet uz Krievijas tirgu, taču nolēma palikt Latvijā. Estrādes gaismas viņš nomainīja pret darbu mūzikas skolā, un 1995. gadā viņš pat kļuva par 6. Saeimas deputātu. Tomēr politikā dziedātājs sevi tā arī neatrada.

Mūžam dzīvespriecīgais Grinbergs vēl pirms pieciem gadiem sarunā ar TV3 jautri smējās un stāstīja, kā pie savas niecīgās 240 latu pensijas nedaudz piepelnās ar uzstāšanos privātos pasākumos, taču sūdzamies viņu nekad nevarēja dzirdēt.

Ojārs Grinbergs, estrādes mākslinieks (1942–2016):
Man bieži vien uz mājām piezvana mana gada cilvēki, kad viņiem kāda jubileja vai svinības. Jautā, vai negribu uzdziedāt. Viņiem patīk manas dziesmas, un viņi grib, lai tieši es tās dziedu. Viss! Man ar to pietiek!

Grinbergs labprāt piekritis šādām ”haltūrām”. Kā viņš stāsta sarunā ar TV3, viņam piederot kādas 15–20 dziesmas, kuras neviens nevarot atņemt. Turklāt šāda uzstāšanās viņam allaž sagādājusi prieku, tāpēc lielu naudu viņš nekad neesot prasījis. Ja vakarā pie pensijas nopelnījis klāt kādus 50 latus, mājās braucis laimīgs.

Foto:

Starp dziesmām, kas neapšaubāmi vienmēr piederēs Grinbergam, ir arī ”Somu pirts”. Tās dēļ viņš pat iedēvēts par slavenāko pirtnieku Latvijā, tiesa, bez savas pirts. Viņš arī kameras priekšā priecīgs paceļ ūdens glāzi un lustīgi uzdzied:

Ojārs Grinbergs, estrādes mākslinieks (1942–2016):

Sāp katru dienu kauli, kauli.
Oi, oi, vairs nevar ciest.
Ja nelīdz arī zāles, zāles,
Kam velti naudu šķiest!
Oi, oi, vai tiešām būtu, būtu
Pie tēviem laiks man iet?
Vēl iedzert sīvo gribas, gribas
Un mīlēt mazuliet!

Mūžībā tautas mīlētais estrādes mākslinieks aizgājis 73 gadu vecumā.

Video

4 komentāri

TOP komentāri

 • Sintija
  +1

  Sintija

  Šīs dziesmas vienmēr būs mūsu atmiņās un Latvijas tautai tās vienmēr būs sirdī!!!

  22.04.2016 22:59

 • mans viedoklis
  0

  mans viedoklis

  A tu jau ari nevari lepoties ar saturēšanu. Tavas domas arī nevienam nav vajadzīgas

  03.05.2016 23:48

 • Agnese
  0

  Agnese

  Mani fascinē cik liekulīgi šis viss ir. Kad cilvēks dzīvs, tad nekur un neko par viņu nedzird ... bet atliek nomirt, tad internets ir pilns ar biogrāfiju un visādām citādām atsaucēm cik labs ir bijis vai nebijis. Un tas nav tikai par šo mākslinieku. Saņemieties latviešu tauta!!!!

  25.04.2016 22:07

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas