Murkšķis prognozē, ka ziema turpināsies vēl sešas nedēļas

0 komentāri

Vēl pirms mūsu laika ziņām, laika prognoze ar starptautisku un ilgadēju ievirzi. Ziema turpināsies vēl sešas nedēļas – ar šādu spriedumu klajā nācis ASV slavenākais laika apstākļu prognozētājs, murkšķis Fils, kurš šodien ieraudzījis savu ēnu.

Murkšķa dienu ASV Pensilvānijas štata Panksatonijas pilsētiņā svin jau kopš 1887.gada. Tā pakāpeniski pārvērtusies par valsts mēroga notikumu un ievērojamiem svētkiem ar dažādām atrakcijām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Saskaņā ar vācu imigrantu ASV ieviesto tradīciju, ja murkšķis šajā dienā iznāks no alas un ieraudzīs savu ēnu, ziema turpināsies vēl pusotru mēnesi. Ja ēnu saskatīt neizdosies, pavasaris iestāsies agri.

Leģenda vēsta, ka vācieši sākotnēji murkšķus esot izmantojuši par sezonāliem barometriem. Daži amerikāņu zinātnieki ir mēģinājuši pārbaudīt un salīdzināt murkšķa paredzējumus ar reālajiem klimatiskajiem datiem un konstatējuši, ka tie tomēr nav precīzi.

Laika ziņas

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā