MK uzdod pārskatīt valsts noslēpuma piešķiršanas kārtību

0 komentāri
MK uzdod pārskatīt valsts noslēpuma piešķiršanas kārtību
FOTO: LETA

Ministru kabinets, ņemot vērā pēdējos Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumus, ir uzdevis Satversmes aizsardzības birojam (SAB) izveidot darba grupu, kuras mērķis ir pārskatīt tiesiskā regulējuma par valsts noslēpuma piešķiršanas kārtību atbilstību Eiropas Cilvēktiesību aizsardzības konvencijas prasībām. Darba grupai savs priekšlikums jāiesniedz līdz augusta beigām. 

Minētājai darba grupai tiks uzdots risināt jautājumu arī par personas pārbaudi pirms iecelšanas amatā, lai novērstu situācijas, ka persona pēc iecelšanas amatā nevar pilnvērtīgi veikt savus amata pienākumus pielaides atteikuma dēļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Situācija, kad lēmums par pielaides valsts noslēpumam piešķiršanu ministram tiek pieņemts tikai vairākus mēnešus pēc darba uzsākšanas, nopietni apgrūtina valdības darbu, līdz ar to būtu nepieciešams, ka atbildīgie dienesti pārbaudi par personas iespējām saņemt pielaidi sāk jau valdības formēšanas gaitā ,” uzskata Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Vienlaikus Ministru prezidente norāda, ka jebkura attiecīga pārbaude var skart personas cilvēktiesības, līdz ar to, katra norma ir juridiski jāizvērtē un jāveic tās samērīguma analīze, ko tad arī veiks atbilstošā darba grupa, kuras vērtējums tā rezultātā var būt atšķirīgs.

Tāpēc sistēmiskās izmaiņas pielaižu izsniegšanas un pārsūdzības kārtībā tiks izstrādātas, padziļināti pētot to atbilstību Eiropas Cilvēktiesību konvencijai un kā eksperts darba grupā tiks pieaicināts arī Ministru kabineta pārstāvis Starptautiskajā cilvēktiesību tiesā.

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas