”Mikriņu” šoferis intervijā vaļsirdīgi atklāj patiesību par biļešu neizsniegšanas praksi

7 komentāri

Kaislības ap mikroautobusiem un tajos neizdotajām biļetēm turpinās. TV3 raidījums Bez Tabu jau vairākkārt rādījis sižetus, kuros gan ”mikriņu” vadītāji, gan pasažieri apstiprina, kādēļ biļetes netiek dotas. Darba maiņas trīs dienas, katrā 16 stundas bez pārtraukuma, par atvaļinājumiem un slimības lapām darbinieki var necerēt, šis ir atstāsts no Rīgas mikroautobusu satiksmes uzņēmumā strādājoša šofera, kurš atnācis uz tikšanos ar TV3 raidījumu Bez Tabu, sakot, ka šoferiem apnicis būt par grēkāžiem.

Rīgas Mikroautobusu satiksmes vadība iepriekš paudusi sašutumu, norādot, ka par biļešu neizsniegšanu, vai tā saucamajām ”melnajām kasēm” nav informēti. Uzņēmuma darbinieks atklāj pretējo.

”Viņi taču visu zina. Pēc tam uztaisa izbrīnītas acis, kas rādija TV. Ka nekas tāds nevar būt. Ja uzzina, kurš konkrēti ir izrunājies, viņu tūlīt pat atlaiž,” stāsta darbinieks.

Šī gada oktobrī Bez Tabu skatītājs uzņēma video, kurā fiksēta saruna ar Rīgas mikroautobusu satiksmes darbinieku.

”Man algu nemaksā. Saproti, man ir plāns, es to iztaisu, nododu viņiem un kas paliek pāri, ja paliek, tad es to varu paņemt,” tā stāsta mikroautobusa vadītājs.

Pēc tam šis pats šoferis TV3 raidījumam Bez Tabu atklāj: ”Jā, katram šoferim ir savs noteikts plāns. To nenosaka brigadieris. Es nezinu kas to nosaka. Ir paradokss, ka citiem ir sliktāki, citiem labāki darba apstākļi, kur to plānu var izpildīt. Ir jābūt noteiktam naudas daudzumam ar e-biļetēm.”

Raidījums Bez Tabu veica eksperimentu arī šajā mēnesī. Tajā mikroautobusa šoferis apstiprina, ka biļešu neizsniegšana ir ikdiena.

”Nu praktiski, lai varētu galus savilkt kopā. A kas maksās sodu ja ir 50 – 60 eiro sods? Es jau vairākus gadus strādāju. Tu esi kādreiz dzirdējis, ka ”mikriņā” kāds ir samaksājis sodu? Autobusos jā, bet mums ir sava kontrole,” stāsta mikroautobusa vadītājs.

Rīgas mikroautobusu satiksmes darbinieks raidījumam Bez Tabu atklāj, ka stājoties darbā ir saruna ar brigadieri, kurš paskaidro, kā jāstrādā.

”Biļetes vēlams neizdot, lai vakarā varam paņemt sev algu, ja plāns ir izpildīts.  Vidēji plāns katram šoferim ir 170 – 190 eiro, ja to izpildot uz rokas paliek no 40 – 70 eiro skaidrā naudā.”

Šoferis stāsta, ka cilvēki saprot, ka biļešu neizsniegšana ir ”melnā kase” un likuma pārkāpšana. ”Ir cilvēki, kuri iet prom, jo nevar izturēt mūžīgi cīnīties ar pasažieriem biļešu dēļ. Pasažieris domā – ja jau šoferis neiedeva biļeti, tātad zog.”

Ir zināms, ka Valsts darba inspekcija šajā gadā par Rīgas mikroautobusu satiksmi, kurā ir ap 400 šoferu, ir saņēmuši 12 sūdzības. Salīdzinājumā – aptuveni tik pat sūdzību ir saņemts par kādu tirdzniecības uzņēmumu, kur nodarbināti ap 8000 darbinieku. Šķiet skaitļi runā paši par sevi.

7 komentāri

TOP komentāri

 • 238 МАРШРУТ
  0

  238 МАРШРУТ

  Берём прямо из кассы 60 евро ,причём с согласия начальства.Со старых маршруток НИЧЕГО не поменялось.Ушаков реально прикрвает,кстати появляется у нас в конторе каждые 2 недели.Интересно зачем?

  27.12.2014 20:30

 • Pasažieris
  0

  Pasažieris

  JĀ, TĀ TAS IR, DAUDZZZZZZZIIIIII KRĀPJAS, es kā muļķis iekāpju 238 mikriņā 12.20 samaksāju 1 eiro un saņemu biļeti ar laiku 9.30. Un tā es bieži ceļoju laikā!

  23.12.2014 13:06

 • janis
  0

  janis

  Nu letini saimnieko,viņiem straujāks attīstībā eiropā,krīze viss ātrāk beidzas

  23.12.2014 12:09

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas