Mežacūkas Rīgā ķers līdz rudenim, bet ko darīt ar lapsām, kas Jaunciemā trenkā kaķus, atbildes nav

0 komentāri

Juglu apsēdušās mežacūkas mednieki sāks ķert nākamnedēļ. Tomēr tas nenozīmē, ka meža dzīvnieku izbiedētie pilsētnieki var atviegloti nopūsties. Cūku ķeršana turpināsies līdz pat rudenim, jo vasarā, kad ēdienu atrast nav problēmu, tās iemānīt būros būšot sarežģīti.

Rīgu, kā izrādās, apsēdušas ne tikai mežacūkas, bet arī lapsas, kas Jaunciemā izmedījušas klaiņojošos kaķus – tas izriet no iedzīvotāju iesniegumiem Rīgas domes Medību koordinācijas komisijai. Tomēr pie rudo dzīvnieciņu izraidīšanas no pilsētas domnieki vēl nav ķērušies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā vietā viņi centīsies tikt galā ar Juglu apsēdušajām mežacūkām. Sivēnus un sivēnmātes mednieki tvarstīt sāks nākamnedēļ. Tomēr tik ātri no cūkām pilsētnieki vaļā netiks. Komisijas eksperti atzīst, ka šobrīd cūku ķeršanai ir visnepiemērotākais laiks.

Par cūku izķeršanu domnieki sāka runāt jau pavasarī, bet īpaši izveidotā komisija līdz galīgajam lēmumam par šādu risinājumu līdz šim nebija nonākusi. Komisijai tam bija nepieciešamas vairākas sēdes, jo, kaut gan daudz vieglāk būtu dzīvniekus vienkārši izšaut, domnieki to nevēlas darīt gan bailēs no dzīvnieku aizstāvju dusmām, gan drošības apsvērumu dēļ.

Savukārt tas nozīmē, ka mežacūkas būs jāmēģina piebarot un sadzīt būros, lai transportētu prom no pilsētas. Tam varētu izmantot, piemēram, kukurūzu, kas cūkām ļoti garšo, bet pilsētas parkos tik vienkārši nav atrodama. Par jaunajām mežacūku mājām paredzēts padarīt Tīnūžu mežu. Tomēr tas ātri vien varētu pārvērsties par cūku mūža mājām.

Kā izskanēja komisijā, vietējie mednieki, gaidot cūku pievedumu, jau nepacietībā pucē bises. Un nekas slikts arī tas neesot, jo mežacūku populācija Latvijā šobrīd esot stipri pārsniegusi normu, padarot tās arī par biedu lauksaimniekiem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas