Mežacūkas Rīgā ķers līdz rudenim, bet ko darīt ar lapsām, kas Jaunciemā trenkā kaķus, atbildes nav

0 komentāri

Juglu apsēdušās mežacūkas mednieki sāks ķert nākamnedēļ. Tomēr tas nenozīmē, ka meža dzīvnieku izbiedētie pilsētnieki var atviegloti nopūsties. Cūku ķeršana turpināsies līdz pat rudenim, jo vasarā, kad ēdienu atrast nav problēmu, tās iemānīt būros būšot sarežģīti.

Rīgu, kā izrādās, apsēdušas ne tikai mežacūkas, bet arī lapsas, kas Jaunciemā izmedījušas klaiņojošos kaķus – tas izriet no iedzīvotāju iesniegumiem Rīgas domes Medību koordinācijas komisijai. Tomēr pie rudo dzīvnieciņu izraidīšanas no pilsētas domnieki vēl nav ķērušies.

Tā vietā viņi centīsies tikt galā ar Juglu apsēdušajām mežacūkām. Sivēnus un sivēnmātes mednieki tvarstīt sāks nākamnedēļ. Tomēr tik ātri no cūkām pilsētnieki vaļā netiks. Komisijas eksperti atzīst, ka šobrīd cūku ķeršanai ir visnepiemērotākais laiks.

Par cūku izķeršanu domnieki sāka runāt jau pavasarī, bet īpaši izveidotā komisija līdz galīgajam lēmumam par šādu risinājumu līdz šim nebija nonākusi. Komisijai tam bija nepieciešamas vairākas sēdes, jo, kaut gan daudz vieglāk būtu dzīvniekus vienkārši izšaut, domnieki to nevēlas darīt gan bailēs no dzīvnieku aizstāvju dusmām, gan drošības apsvērumu dēļ.

Savukārt tas nozīmē, ka mežacūkas būs jāmēģina piebarot un sadzīt būros, lai transportētu prom no pilsētas. Tam varētu izmantot, piemēram, kukurūzu, kas cūkām ļoti garšo, bet pilsētas parkos tik vienkārši nav atrodama. Par jaunajām mežacūku mājām paredzēts padarīt Tīnūžu mežu. Tomēr tas ātri vien varētu pārvērsties par cūku mūža mājām.

Kā izskanēja komisijā, vietējie mednieki, gaidot cūku pievedumu, jau nepacietībā pucē bises. Un nekas slikts arī tas neesot, jo mežacūku populācija Latvijā šobrīd esot stipri pārsniegusi normu, padarot tās arī par biedu lauksaimniekiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas