Mežacūkas izposta labības laukus un rada milzu zaudējumus lauksaimniekiem

0 komentāri

Mežacūku radītās problēmas plešas plašumā. Ne tikai cūku mēris ir drauds un bezbailīgo mežacūku ieklīšana privātmāju dārziņos, brūkot virsū cilvēkiem, bet nu jau arvien vairāk zemnieku sūdzas par izpostītiem labības laukiem. LNT Ziņu korespondents Uldis Āboliņš šodien devās uz Sēlijas reģiona Neretas novadu, kur pašvaldība tiek vainota mežacūku izšaušanas kavēšanā.

Z/S Blīgznas vadītājs Dainis Ivanovs

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visa meža mala ir noēsta, tas viss stūris viss, viss pilnīgi. Zaudējums šim laukam ir kaut kādi 20%, kādus 15-20% var norakstīt, jo neiegūs ražu no tā lauka. 3.8 hektāri, nu kaut kāds pushektārs ir gandrīz noēsts, gandrīz hektārs noēsts.

Mežacūkas izbojās graudkopja ieplānoto grāmatvedības bilanci. Nesanāks iegūt cerētās septiņas tonnas kviešu. Arī vairāki citi Sēlijas graudaugu audzētāji tik plašus mežacūku radītos postījumus pieredz viņiem. Arī viņiem vairākos tūkstošos mērāmi zaudējumi.

Mednieki bisi nomainījuši pret smakojošiem mežacūku aizbiedējošiem flakoniem. Kviešu lauka vidū ir mednieku namiņš. Jēga no tā nekāda. Mazajiem mednieku kolektīviem, ar kuriem līgumus noslēguši izpostīto labības lauku saimnieki, likums aizliedz šaut. To varētu, ja pašvaldība dotu atļauju, konstatējot postījumus lauksaimniecībai. Neretas novada dome apliecina, komsija izveide būtu laikietilpīga.

Neretas novada domes juriste Valentīna Dubina

Mednieku koordinācijas komisijas izveidei mēs neredzam pamatu sasaukt ārkārtas sēdi, jo visiem zemniekiem ir iespējas pārslēgt līgumus ar tiem mednieku klubiem, kuriem ir atļaujas uz mežacūku izšaušanu. Lēmums par to tiks sagatavots 27.augustā.

Šobrīd mežacūkas var šaut tikai lielie mednieku kolektīvi, bet vietējie te tos vērtē kā maz efektīvas hobija līmeņa grupas.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas