Papildināta – Merkele ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa uzsāk savu vizīti Latvijā

0 komentāri

Vācijas kanclere Angela Merkele ieradusies Rīgā, un vizīti uzsākusi ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Pirmdien, 18.augustā, Latvijā ieradusies Vācijas Federatīvās Republikas kanclere Angela Merkele. Vizītes ietvaros notiks diskusija par Latvijas un Vācijas ekonomisko sadarbību.

 

Vizīti A. Merkele sākusi ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa, pēc tam sekos tikšanās ar premjeri Laimdotu Straujumu un vēlāk – ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu.

Tiekoties ar Latvijas Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu, Vācijas kanclere uzsvēra, ka NATO drošības garantijas Baltijas reģionam joprojām ir spēkā. Viņa sola, ka Eiropas Savienība palīdzēs Krievijas embargo skartajiem uzņēmumiem.

Vakarā Merkele piedalīsies diskusijā par Latvijas un Vācijas ekonomisko sadarbību, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Paredzēts, ka amatpersonu sarunās tiks apspriesti drošības jautājumi Austrumukrainas konflikta kontekstā.

Šī nebūs pirmā reize, kad A. Merkele viesojās Latvijā. Viņa Rīgā bijusi gan NATO samita laikā 2006.gadā, gan 2010.gadā, kad piedalījās Latvijas un Vācijas ekonomikas forumā.

Tikmēr, komentējot Vācijas un Latvijas potenciālo sadarbību, Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas asociētais profesors Ojārs Skudra stāsta, ka Vācija varētu būt ļoti apmierināta ar sadarbību ar Latviju, jo tā ir liels eksportētājs. Taču vairāk par vizītes rezultātiem varēs spriest pēc tās beigām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas