Mēģina norēķināties ar viltotām eiro banknotēm; viltojumu topā 20 un 50 eiro banknotes

0 komentāri

Pēdējā laikā mēģinājumi norēķināties ar viltotām eiro banknotēm kļuvuši biežāki, atklāj SIA Rimi Latvia pārstāve Dace Valnere. Viņa norāda, ka visos uzņēmuma 113 veikalos Latvijā tie ir aptuveni desmit vai mazliet vairāk gadījumu mēnesī.

“Šā gada pirmajā pusē kopš eiro ieviešanas Latvijā uzņēmums ar viltojumiem veikalos sastapās salīdzinoši reti. Rimi Latvia novērojumi liecina, ka pārsvarā tiek viltotas 20 un 50 eiro banknotes. Visbiežāk tieši 20 eiro banknotes,” piebilst Valnere.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns norāda, ka kopumā nekādam satraukumam nav pamata, jo saskaņā ar Latvijas Bankas rīcībā esošo informāciju pēc eiro ieviešanas Latvijā situācija ar viltotu naudu nav pasliktinājusies.

“Tieši pretēji, viltojumu skaits ir būtiski samazinājies. Policijas dati liecina, ka šā gada pirmajā pusē eiro naudas zīmju – banknošu un monētu – viltojumu skaits bija nedaudz virs 300, kas ir būtiski mazāk nekā iepriekšējos gados. Piemēram, pērn kopumā tika atklātas vairāk nekā 40 000 viltotu lata naudas zīmju,” skaidro Silakalns.

Viņš akcentē, ka Latvija kopā ar Igauniju un Somiju eirozonā atrodas starp valstīm, kur situācija ar naudas drošību ir vislabākā. Eiro banknotes un monētas ir labi aizsargātas pret viltošanu.

“Arī Latvijas sabiedrība ir labi informēta par naudas zīmju drošību, un liela sabiedrības daļa pārzina svarīgākās pretviltošanas pazīmes. Taču tas nenozīmē, ka noziedznieki snauž un piesardzība būtu lieka gan centrālajām bankām un tiesībsargājošām iestādēm, gan naudas lietotājiem,” atzīst Latvijas Bankas pārstāvis.

Tikmēr Rimi pārstāve atgādina, ka visos Rimi Latvia veikalos ir izvietoti banknošu atpazīšanas aparāti, kuros rūpīgi tiek pārbaudītas no klientiem saņemtās banknotes, lai izvairītos no viltotu banknošu nokļūšanas apgrozībā. “Līdz ar to, ja kāds pircējs Rimi vai Supernetto mēģina norēķināties ar viltotu banknoti, tas arī tiek konstatēts uz vietas, veikalā.”

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas