Mediķu arodbiedrība pietuvojas streikam – izvirza četras prasības

0 komentāri

Iedvesmojoties no skolotāju izvēles, arī mediķi varētu rīkot streiku. Ārstniecības personāla arodbiedrība nupat izpildījusi pēdējo formālo soli pirms streika pieteikuma – izvirzījusi Veselības ministrijai oficiālas prasības par algu pieaugumu.

Tās valsts budžetam izmaksātu vēl 22 miljonus eiro, tādēļ, visticamāk, bez asiem strīdiem un protestiem šoreiz neiztikt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jau pēc pusotra mēneša mediķu algām jāpieaug par 10%, turklāt zemāk atalgotā ārstniecības personāla algām jāsasniedz vismaz 60% no labāk apmaksāto ārstu algām. Ja nē, mēs streikosim – tā īsumā var rezumēt prasības, ko mediķu arodbiedrība nupat izvirzījusi valdībai.

Mediķi neslēpj, ka viņu dumpi iedvesmojuši skolotāju centieni panākt sev lielākas algas. Pedagogi pirms steika sarunās nupat jau panāca virkni piekāpšanos no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM). Te gan jāpiebilst, ka skolotājiem papildu deviņi miljoni algām piesolīti neatkarīgi no streikošanas.

Turpretī sarunās ar mediķiem amatpersonas līdz šim bijušas asākas – Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča pat izteikusies, ka streika gadījumā mediķu algu pieaugumam nauda varētu vairs neatrasties.

Aija Barča

Mums katram deputātam ir viena balss. Es katrā gadījumā esmu gatava kolēģus aicināt balsot par šiem 10 miljoniem, bet mums ir jāņem vērā, ka prasību valstij ir ļoti daudz. Un arī citām jomām ir ļoti daudz prasību.

Valdība, vēl pirms arodbiedrība lēma par virzīšanos uz streiku, jau piešķīra mediķu algu pieaugumam desmit miljonus eiro. Arodbiedrības vadītājs Valdis Keris mājienus, ka šo naudu varētu atņemt, dēvē par politisku spiedienu.

Tomēr arodbiedrības prasību izpildei vajadzētu vairāk nekā divreiz lielāku summu – vismaz 22 miljonus. Keris gan uzstāj, – kompromiss vēl ir iespējams, piemēram, atņemto daļu no valsts līdzfinansējuma nelietderīgiem Eiropas fondu tēriņiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas