Mediķu arodbiedrība pieprasa vērtēt Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam

0 komentāri

Cīņā par finansējuma palielināšanu veselības aprūpes nozarei mediķu arodbiedrība nolēmusi izdarīt lielāku spiedienu uz Ministru prezidentu Māri Kučinski. Mediķi prasa Saeimai vērtēt Kučinska atbilstību ieņemamajam amatam.

Tikmēr Kučinskis atbild, ka ar demisijas pieprasījumiem vai atbilstības amatam izvērtējumiem viņu neiebiedēt. Premjers gatavs aktīvāk iesaistīties reformu realizēšanā nozarē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Sapulcē izskanēja dažādi ierosinājumi – tostarp aicināt Saeimu izteikt neuzticību Mārim Kučinskim. Ja parlaments to nedarītu, jāaicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni rosināt Saeimas atlaišanu.

Pēc karstajām debatēm arodbiedrības pārstāvji vienojās aicināt Saeimu vērtēt Kučinska atbilstību premjera amatam.

Kučinskis norādīja, ka ar demisijas pieprasījumiem vai atbilstības amatam vērtējumiem viņu nevar iebiedēt.

Mediķu arodbiedrības galvenā prasība – veselības aprūpei papildus šogad jāpiešķir 44 miljoni eiro. Nauda vajadzīga rindu un pacientu līdzmaksājumu mazināšanai.

Kučinskis atbildēja, ka reformas sākumam rezervēti 35 miljonus, bet par pārējo finansējumu varēs runāt vēlāk.

Kučinska darbības izvērtējumu arodbiedrība no Saeimas gaidīs līdz rudens sākumam. Veselības aprūpes darbinieku pārstāvji uzstāj, ka nākamgad nozarei būtu jāsaņem 3,2% iekšzemes kopprodukta. Šobrīd finansējums ir zem 3%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas