Mediķi cer, ka Latvijā cilmes šūnu terapija būs pieejama kā zāles aptiekā

0 komentāri

Nākotnes medicīnas tehnoloģija – cilmes šūnu terapija – Latvijā tiek pētīta vismaz astoņus gadus. Ārsti norāda, ka tuvāko piecu vai desmit gadu laikā varam sagaidīt, ka šūnu terapija būs tikpat plaši pieejama kā aptiekā zāles.

P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Šūnu transplantācijas centra vadītājs Ēriks Jakobsons LNT Top 10 norāda, ka, atšķirībā no pārējās pasaules, kur cilmes šūnas lielākoties pēta tikai laboratorijās, Latvija ir viena no retajām valstīm, kur tās izmanto arī klīniskajos pētījumos ar pacientiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Video

Šūnu terapiju Latvijā ir saņēmuši vairāk nekā 300 pacientu, lielākā daļa no tiem kardioloģijā un ortopēdijā. Ārsts traumatologs, ortopēds Valdis Gončars LNT Top 10 stāsta, ka ārstēšana ar cilmes šūnām ir rezultatīva un dažos gadījumos spēj pat aizstāt locītavu protezēšanu.

Video

Cilvēka organisms, atkarībā no izmēriem, sastāv no 50 līdz 100 triljoniem šūnu, starp tām ir vairāk nekā 200 šūnu veidu – vienas veido kaulus, citas ādu, citas iekšējos orgānus – šie šūnu veidi ir “specializējušies”. Taču cilmes šūnas pārsteidzošā kārtā spēj pārtapt, piemēram, par iekšējo orgānu, kaulu vai ādas šūnām.

 

 

 

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas