Medikamentu jomā Latvija atpaliek pat no Bulgārijas un Rumānijas, pauž onkologs

0 komentāri

Onkoloģijā lielākā atpalicība no citām valstīm Latvijā vērojama medikamentu jomā, kur atšķiramies ne tikai no saviem kaimiņiem Lietuvā un Igaunijā, bet arī jau no Bulgārijas un Rumānijas.

Tā intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atzina Latvijas Onkoloģijas centra Krūts ķirurģijas nodaļas vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas prezidents Jānis Eglītis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Tur diemžēl naudas daudzums, kas būtu jāiegulda, ir nepieciešams daudz lielāks,” norādīja ārsts.

Viņš vērtēja, ka staru terapijā pirms diviem trim gadiem bijām ļoti labā līmenī, pat salīdzinot ar vidējo līmeni Eiropā. Pašreiz varbūt atsevišķi aparāti būtu jānomaina, taču, viņaprāt, joprojām staru terapijā esam virs vidējā līmeņa Eiropā.

Savukārt ķirurģijā esam faktiski līdzīgi, bet ļoti lielā mērā šo aktivitāti un operāciju apjomu ierobežo to ilgums un izmaksas. ”Pie šāda budžeta, kur nav iezīmēts atsevišķs finansējums sarežģītām, ilgām operācijām, kas bieži vien ilgst 6, 8 un 10 stundas, tā ir liela problēma,” teica ārsts.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas