Mārupes iedzīvotāji saceļ pamatīgu ”dumpi” pret plānoto Rail Baltica atzaru

1 komentārs

Rail Baltic – skaļi apspriests projekts, kuru pasniedz, ka tas dos pamatīgu labumu tajā iesaistītajām valstīm. Proti, Baltijas valstis tiks savienotas ar Eiropu, izbūvējot videi draudzīgu un ātru dzelzceļa līniju. Bet līnija vēl jāizveido. Satraukumu jau pauduši Āgenskalna iedzīvotāji, jo tur paredzēts veidot tuneli. Savukārt Mārupes pusē iecere sacēlusi pamatīgu vētru.

Mārupes novada Vētru ciems, pašreiz klusa vieta, bet pēc jaunā vilciena līnijas viss mainīsies, tā uzskata iedzīvotāji, kuri, tiekoties ar projekta kūrētājiem, sacēluši pamatīgu protestu vētru.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Man jau tādas vecākas tradīcijas, es jau piektajā paaudzē šeit dzīvoju, bet to jau neņem neviens vērā. Interesanti, ka šis projekts, kas ir ievietots internetā, ir redzama tā līnija, tur mājas visas ir pazudušas, māju nav,” stāsta sašutis Mārupes novada iedzīvotājs.

Kartē, kura publicēta projekta mājaslapā, ir redzams, pa kurieni dzelzceļa līnijas atzars ies uz lidostu Rīga, nav redzamas daudzas dabā eksistējošas mājas.

Vētras ciema iedzīvotāji grib redzēt ne tikai vienu dzelzceļa līnijas izbūves variantu, bet arī alternatīvus, jo nav mierā, ka iecerētās, klusās mājvietas vietā saņems vilciena sliedes gar pašiem logiem.

Pret jauno projektu iebilst arī Sējas novadā un Salaspilī. Lielākās iedzīvotāju bažas ir par iespējamo īpašumu atsavināšanu. Projekts paredz, ka īpašumus, kuriem pāri ies vilciena trase, valsts atpirktu par tirgus cenu.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetrus jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas izmaksātu 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā – 3,68 miljardus eiro. Eiropas Komisija varētu līdzfinansēt 85% no kopējām šā projekta izmaksām. 2015. gadā tiks iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016. gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas – no 2020. gada.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    0

    Nu re

    Vienkāršāk un pareizāk būtu uzbūvēt jaunu lidostu dzelzceļa tuvumā.

    24.02.2015 03:56

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas