Mans tēvs bija dienestā Krievijā, iepazinās ar manu mammu, un rezultātā tapu es, stāsta Vējonis

2 komentāri

”Tā nu sanācis, ka mans tēvs bija dienestā Krievijā, iepazinās ar manu mammu, un rezultātā tapu es,” tā šorīt LNT rīta raidījumā 900 Sekundes atzina jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis. 48 gadus vecais Raimonds Vējonis dzimis jauktajā ģimenē – māte krieviete, tēvs latvietis.

Audzis Madonas pusē, kur jau skolas laikos pievērsies bioloģijai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc biologa diploma iegūšanas Vējonis neilgi bija skolotājs, bet pēc tam pievērsās vides jomai, vēlāk kļuva par Lielrīgas vides pārvaldes direktoru. Tad arī satuvinājies ar Latvijas Zaļās partijas spices cilvēkiem, kuri viņu aicinājuši veidot politisko karjeru, stāsta Vējoņa agrīnais politiskais aizbildnis Indulis Emsis.

Tūkstošgades sākumā Vējonis kļuva par vides ministru un amatā noturējās rekordilgu laiku – deviņus gadus. Emsis to saista ar prezidenta amata kandidāta personīgajām īpašībām.

Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs par Vējoņa laiku Vides ministrijā ir kritisks. Vējonis bijis patīkams cilvēks, taču nav spējis izvirzīt vides aizsardzības jautājumus politiskās dienaskārtības priekšplānā.

Politisku kompromisu rezultātā pērn Vējonis negaidīti kļuva par aizsardzības ministru, lai gan iepriekš ar šo jomu nav bijis saistīts. Politologa Jura Rozenvalda vērtējumā, politiķis ar šo pārbaudījumu ticis galā labi, uz ko norādot arī tas, ka ministrs nav baidījies publiski konfliktēt ar Vējoņa pārstāvētajā Zaļo un zemnieku savienībā ietekmīgo Aivaru Lembergu par NATO karavīru klātbūtni Latvijā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Cien.Harald, Lūdzu pamācies to, ko skolas laikā nogulēji, kādi likumi bija tajos 50 gados Latvijā.Vai Tavs tēvs zīdu pīpēja? Var jau būt, jo par dēla "gudrību" šaubas lielas.

  08.06.2015 09:59

 • haralds elceris
  0

  haralds elceris

  značit ZOOpreziden†a batjka dienējis okupācijas armijā, varbūt pat bijis okupācijas armijas oficūcieris!

  04.06.2015 11:26

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas