“Man Latvijā patīk miers, te nav kara” – tā saka bēglis no Sīrijas

1 komentārs

Uz Latviju mēneša sākumā pārvietotie patvēruma meklētāji dažu nodarbību laikā iemācījušies latviski pastāstīt par sevi, kā arī nosaukt, kas viņiem Latvijā patīk un nepatīk.

Ceturtdien viņi apmeklēja jau piekto latviešu valodas nodarbību, ceturtdien vēstīja raidījums LNT Ziņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Masūram un Marjamai no Sīrijas dzimtā valoda ir arābu, bet Senaita un Robels no Eritrejas runā tigraju valodā.

Ar skolotājas palīdzību Marjama iemācījusies pastāstīt, ka ir farmaceite un ka viņai ir divi bērni – viena meita un viens dēls.

Foto

Savukārt Masūrs teic, ka uz Latviju atbrauca, jo Sīrijā ir karš, un tas rit piecus gadus. Vaicāts, kas viņam patīk Latvijā, Masūrs norāda, ka viņam patīk miers, tas, ka nav kara. Savukārt uz jautājumu, kas Latvijā nepatīk, viņš saka: ”Man nepatīk Latvijā ziema.”

Visi mācību materiāli un sarunas nodarbībās ir tikai latviešu valodā. ”Var redzēt, ka viņi ļoti ātri apgūst valodu. Es izdomāju, ka varētu ņemt slavenas personības, ko viņi noteikti zinātu. Un tad es izdomāju, ka Sīrijā ir tāds slavens aktieris Kosai. Un Eritrejā ir modele dziedātāja Helena. Un tad, lai viņiem būtu vieglāk, sāku caur šiem cilvēkiem, un uzreiz aizgāja,” stāstīja pedagoģe Ērika Pičukāne.

Viņa norāda, ka kursus sākusi, patvēruma meklētājiem mācot frāzes, kam ir praktisks izmantojums – pateikt savu vārdu, dzīvesvietu, izcelsmes valsti.

”Kāpēc? Ja viņus aptur uz ielas policists vai cilvēks apmaldās, vai kaut kas notiek, lai viņš varētu pateikt, kas viņš ir, no kurienes viņš ir, lai cilvēks neapmulst,” skaidroja skolotāja.

Seši patvēruma meklētāji – četri pieaugušie un divi bērni no Sīrijas un Eritrejas – saistībā ar Eiropas Savienības bēgļu kvotām Latvijā ieradās februāra sākumā.

Intensīvajos kursos viņi apgūs valodu 120 stundas. Ar to pietiks, lai saprastu sev uzdotos jautājumus un mācētu īsi atbildēt, bet ne tekošas valodas apguvei.

Paredzēts arī rīkot sociālekonomiskās iekļaušanas kursus, lai iepazīstinātu ar dzīvi Latvijā.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0

    Bārts Simpsons

    Ko tad izraisijat karu sava maja?

    27.02.2016 14:09

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas