Māmiņu māc bažas, ka bērnu ”kristāla audzēšanas komplektā” pievienotas bīstamas vielas

0 komentāri

”Kristālu audzēšanas” komplekti paredzēti jaunajiem eksperimentētājiem, un šīs attīstošās rotaļlietas izvēle ir plaša gan bērnu rotaļlietu veikalos, gan interneta vietnēs. Taču vecākus satrauc, vai šī rotaļlieta ir bērniem droša.

“Pirms Ziemassvētkiem lielveikalā iegādājos savai meitai Ziemassvētku dāvanu – “kristāla audzēšanas komplektu”. Šķita skaista un interesanta dāvana! Uz kastītes vienīgais uzraksts latviešu valodā vēstīja, ka tā ir atjautības spēle. Lietošanas pamācība bija iekšpusē, aizlīmētajā kastītē,” tā raidījumam Bez Tabu raksta kāda pircēja un māmiņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Kad gribējām skaisto kristālu uzaudzēt, atverot kastīti ieraudzījām pievienoto informāciju un brīdinājumus. Tad, godīgi sakot, ”apetīte” pārgāja. Vai šāda veida preces, kurās ir ķimikālijas, tiešām drīkst tirgot?” viņa ir neizpratnē.

Vielas, kas pievienotas kristālu radīšanai, var būt dažādas, skaidro raidījuma Bez Tabu uzrunātā ķīmijas skolotāja. Uz kādas rotaļlietas iepakojuma rakstīts, ka tai ir pievienots kālija sulfāts un alumīnijs. Ķīmijas skolotāja E. Kūriņa atzīst, ka nosaukums ir ļoti neprecīzs, jo patiesā viela, kas tiek izmantota, ir kālija alumīnija sulfāts, kas ir dubults sāls. Šī viela ir pieejama arī ķīmijas laboratorijā, un tā nav kaitīga. Taču, ja viela tiek nolikta bērna istabā, kur biežs viesis ir arī mazāks brālītis vai māsiņa, nepastāv garantijas, ka mazulis šķīdumu neiedzer. Tad gan bērna veselība nonāk briesmās.

Ķīmijas skolotāja skaidro, ka kristālu audzēšanu var veikt arī mājas apstākļos, izmantojot visparastāko vārāmo sāli, diegu un ūdeni. Šķidrumam var pievienot klāt arī kādu krāsvielu, lai tā ir aizraujošāka. Kristālu audzēšanas tēma ir aktuāla 5. un 6. klasē.

Tikmēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) norāda – līdz šim nav saņemta neviena sūdzība par ”kristālu audzēšanas komplektiem”.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas