Mākslinieki Brīvības pieminekli fotografējuši 42 metru augstumā, izmantojot groza pacēlāju

0 komentāri

Ieskatīties acīs Brīvībai! Tāda iespēja tagad ir ikvienam, apskatot mākslas studentu un pasniedzēju fotogrāfijas, kas uzņemtas tieši iepretim Brīvības pieminekļa tēlam – 42 metru augstumā.

Izstāde apskatāma pie Ministru kabineta un veltīta Brīvības pieminekļa 80 gadu jubilejai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Brīvības piemineklis ir redzams no daudzām vietām pilsētas centrā, taču retais to ir redzējis no dažu metru attāluma.

Brīvības piemineklis ir 42 metrus augsts, tāpēc iespējas aplūkot to tuvumā ir ierobežotas. Mākslas akadēmijas studentēm – Lidijai un Rūtai – vienām no retajām ir bijusi iespēja to skatīt no dažu metru attāluma.

Jaunās mākslinieces fotografēja pieminekli, izmantojot groza pacēlāju, un viņām bija iespēja ielūkoties tēlam acīs un skatīt nianses, ko no zemes redzēt nav iespējams.

Brīvības piemineklis šādā rakursā Latvijas fotomākslā fotografēts pirmo reizi. Projekta autors – mākslinieks Aigars Bikše – atzīst, ka vēlējies iedzīvotājiem dāvāt sajūtu, ko sniedz atrašanās līdzās brīvības simbolam.

Mākslas darbi pie Ministru kabineta centrālās ieejas būs aplūkojami līdz 18. novembrim.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas