Mācību gads tuvojas izskaņai, bet skolotājiem nav skaidrības par atalgojumu

0 komentāri

Mācību gads tuvojas izskaņai, bet skolotāji satraukušies, ka aizvien nav skaidrības, kāds būs jaunais pedagogu atalgojuma modelis un kādas algas mācībspēki saņems septembrī.

Tāpat bažas rada mazās lauku skolas, kur skolēnu skaits sarūk – ja saglabāsies modelis nauda seko skolēnam, tad skolotāji reģionos pelnīs arvien mazāk. Izglītības ministrija gan mierina, ka šiem pedagogiem tiks noteikts fiksēts atalgojums, neraugoties uz skolēnu skaitu klasē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skolotāji ar izglītības ministriju šodien pārrunāja jaunā pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes gaitu. Mācībspēki satraukušies, ka septembris vairs nav aiz kalniem, bet joprojām valda neziņa, kāda būs viņu alga rudenī.  Arodbiedrība nav apmierināta ar daudz ko.

Skaidrības arī neesot par to, kā tiks maksāts interešu izglītības, profesionālās, speciālās un pirmsskolas izglītības skolotājiem. Daudzi jau steidz meklēt jaunu darbu.

Savukārt skolotāji reģionos dzīvo neziņā, kas notiks ar mazajām lauku skoliņām, kur nereti klases ir pustukšas. Tāpēc daudzi jau lūko pēc  darba vietām pilsētu skolās, jo baidās, ka ar mazo algu nevarēs izdzīvot vai arī nāksies vispār palikt bez darba.

Izglītības ministrija steidz mierināt, ka jaunais atalgojuma modelis tieši atbalstīs mazo skolu pedagogus un viņu algas nebūs tiešā veidā atkarīga no skolēnu skaita klasē.

Iepriekš skolotāju arodbiedrība solīja rīkot masveida streiku, taču šodien valdes sēdē nolemts ar tā rīkošanu tomēr nogaidīt līdz maijam. Tas ir pēdējais brīdis, līdz kuram skolotāji gatavi gaidīt skaidri saprotamu atalgojumu modeli un jau konkrēti aprēķinātas algas. Jāpiebilst, ka atšķirībā no citām valstij sāpīgām nozarēm, piemēram, pedagogu arodbiedrība neplāno slēgt īpašu sadarbības līgumu ar partiju saskaņa, lai panāktu savu interešu aizstāvību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas