Loskutovs: KNAB rosība ap tiesnesi Bērziņu ir ļoti nopietns process

0 komentāri

Rīgas Apgabaltiesas priekšsēdētāja uz laiku no amata atstādinājusi savu padoto, tiesnesi Ivetu Bērziņu. Viņas darba kabinetā kratīšanu veicis Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Kā notiekošo vērtē tieslietu sistēmas eksperti un politiķi, un ko darīt, lai tiesu sistēmu attīrītu? 

Royal Square Hotel pārņemšanā  aizdomās tiek turēts atzīts afgāņu izcelsmes Latvijas pilsonis Gulams Mohameds Gulami. Viņa vārds jau iepriekš izskanējis dažādu skandālu sakarā, turklāt Gulami piedēvētas ciešas saites ar Latvijas politisko vidi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kratīšana tiesneses Bērziņas kabinetā, kā arī kādā viņas kolēģa darba kabinetā, notika vakar. Neoficiāla informācija liecina, ka KNAB darbinieki Bērziņu aizturējuši. Birojs gan šo lietu atsakās komentēt. Ja drošībnieki Bērziņu vēlēsies aizturēt ilgāk par 48 stundām, sekos gara un sarežģīta procedūra – par to, vai ļaut tiesnesi apcietināt, būs jālemj Saeimai.

Šodien tiesnese savā darba vietā neatradās, un viņas priekšniece, Apgabaltiesas vadītāja, pieņēma lēmumu Bērziņu uz laiku no darba atstādināt.

Bijušais KNAB priekšnieks Aleksejs Loskutovs akcentē, ka KNAB rosība ap tiesnesi Bērziņu, viņas darba vietas kratīšana un iespējamā aizturēšana ir ļoti nopietns process. Lai drošībnieki varētu rīkoties ar šādu vērienu, viņiem par iespējamajiem Bērziņas pārkāpumiem vajadzēja pārliecināt Latvijas tieslietu sistēmas galveno uzraugu.

”Bijušais Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš liek noprast, ka tiesneses aizturēšana ir pamatīgs kauna traips uz kopējās Latvijas tieslietu sistēmas mundiera,” atzīst Loskutovs.

Pērn KNAB aizturēja Rīgas Zemgales priekšpilsētas tiesas priekšnieku Ziedoni Strazdu, un šoruden viņu notiesāja ar 4 gadiem nosacīti par fiktīvu personu nodarbināšanu.

Visskaļākais tiesu korupcijas skandāls līdz šim bija Poļikarpovas un Tāleres lieta – abas tiesneses uz apsūdzēto sola sēdās par kukuļņemšanu. Tālere nomira vēl pirms sprieduma, bet Poļikarpova tika notiesāta. 2 gadus vēlāk viņa no ieslodzījuma vietas iznāca brīvībā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas